خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

معاون جمعیت هلال احمر کشور: فعالیت های حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی را در استان ها ارتقاء می دهیم


با حضور دکتر فرید مرادیان معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور شورای معاونین هلال احمر گیلان برگزار شد.

دکتر فرید مرادیان معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور ضمن بازدید از بخش های مختلف ساختمان مجتمع توانبخشی و درمانی جمعیت هلال احمر رشت، مرکز سابق فوریت های دارویی هلال احمر لاهیجان، مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی هلال احمر رودسر (که به همت واقف “مهندس کاظم حیدرپور” راه اندازی شد)، همچنین با حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه شهرستان لاهیجان و دکتر فرخی نماینده مجلس شورای اسلامی این شهرستان دیدار کرد.


معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر کشور در جمع شورای معاونین هلال احمر گیلان بیان کرد: انتظاری که از همکارانمان در حوزه بهداشت درمان و توانبخشی داریم، ارتقای جایگاه جمعیت هلال احمر و رسیدن دوباره به روزهای خوب و باشکوه جمعیت در ارائه خدمات در اذهان عمومی است.
مرادیان ضمن تاکید بر فعالیت بیشتر به منظور ارائه خدمات در استان ها، اظهار کرد: باید فعالیت های حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی را ارتقاء دهیم چرا که مردم نیازمند این خدمات هستند.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اذعان داشت: به طور حتم پیگیر احیاء تملک زمین جمعیت هلال احمر استان گیلان در چهارراه قدس و راه اندازی مجدد مرکز فوریت های دارویی هلال احمر لاهیجان هستیم که بتوانیم چراغ درمان و توانبخشی هلال احمر استان را روشن کنیم.
دکتر فرید مرادیان با اشاره به اختصاص “چادر RDH” به گیلان اظهار داشت: چادر RDH “چادر بیمارستان سیار سریع الاستقرار” با ظرفیت استفاده در حوادث و با قابلیت جابجایی در اماکن مختلف به ارزش ۲.۵ میلیارد تومان به گیلان اختصاص خواهد یافت که در حوادث از جمله کرونا میتواند مفید و کارا باشد.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با تاکید بر اینکه در قوانین کشور بحث توانبخشی به صورت خاص به جمعیت هلال احمر واگذار شده است، خاطرنشان کرد: در اساسنامه، سیاست‌های کلی نظام و برنامه ۵ ساله، اهداف جمعیت، استراتژی های کمیته بین المللی صلیب سرخ به ارائه خدمات توانبخشی به آسیب پذیرترین افراد تاکید شده است.
گفتنی است: دکتر فرید مرادیان معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سفری یک روزه جهت بازدید از بخش ها و واحد های مختلف درمان و توانبخشی هلال احمر به استان گیلان جهت بازدید و بررسی چگونگی ارائه خدمات و نقاط ضعف و قوت مراکز درمان و توانبخشی استان سفر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *