کد خبر: 7025
تاریخ انتشار: 21/آذر/1397 - ساعت : 20:55

معاون توسعه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در جلسه تجلیل از حسابداران بنیاد شهید : :حسابداران بنیاد شهید باید الگویی برای سایر سازمان ها باشند

معاون توسعه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در جلسه تجلیل از حسابداران بنیاد شهید : :حسابداران بنیاد شهید باید الگویی برای سایر سازمان ها باشند

به گزارش خط قرمز ،حسن کمالی در جلسه تجلیل و تقدیر از حسابداران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان که به مناسبت هفته جهانی حسابداری و روز حسابدار برگزار شد،با بیان اینکه حسابداران نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور دارند،اظهار کرد:حسابداران بنیاد باید الگویی برای سایر سازمان ها باشند.
وی حسابداری را لازمه تحقق شفافیت سازمانی دانست و افزود:برای ارائه گزارش درخصوص اسناد مالی به حسابداری نیاز داریم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان،با بیان اینکه قدمت حسابداری به 6 هزار سال پیش باز می گردد،خاطرنشان کرد:در گذشته فرمانروایان اقدام به اخذ مالیات از مردم می کردند و برای این کار ارائه گزارش مالی لازم بود.مستندات مربوط به جمع آوری اطلاعات مالی در 3 هزار و 600 سال پیش نیز موجود است.
به گزارش خط قرمز کمالی،عدم ارتباط حسابداران با جامعه هدف را به معنی منزوی بودن ندانست و عنوان کرد:اگر حسابداران نباشند بودجه و اعتبارات سر جای خودش قرار نمی گیرد و موتور سازمان به حرکت در نمی آید.
وی بودجه و اعتبارات سازمانی را نیازمند شفاف سازی دانست و اضافه کرد:حسابداری یکی از مشاغل اصلی و مهم در کشورهای پیشرفته و صنعتی محسوب می شود و لذا باید براساس قانون و تعامل سازنده باشد.
این مقام مسئول،خواستار ارتقای علمی حسابداران و به روز شدن دانش و اطلاعات آنان شد و گفت:کار حسابداران باید دقیق و همراه با نوآوری باشد.همچنین اخلاق مداری به عنوان ملاک رفتار سازمانی سرلوحه همه پرسنل به ویژه حسابداران قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *