کد خبر: 33194
تاریخ انتشار: 29/فروردین/1399 - ساعت : 17:32

مصرف 6 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب گاز در گیلان

مصرف 6 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب گاز در گیلان


شرکت گاز در سال گذشته بالغ بر 6 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب گاز به مشترکین در استان گیلان تحویل داده است.


به گزارش روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان عنوان کرد: مشترکین گاز در استان گیلان در سال گذشته بالغ بر 6 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب گاز حدود 35 درصد از مجموع مصرف گاز در استان متعلق به مصرف کنندگان خانگی می باشد که در مقایسه با سال 97، شش درصد افزایش یافته است.

مهندس اکبر افزود: با توجه به جذب 37 هزار مشترک خانگی جدید و کاهش حدود 6 درصدی دمای هوا در یک سال گذشته، افزایش تنها 6 مصرف گاز خانگی آمار قابل قبولی بوده و نشان دهنده رعایت صرفه جویی توسط مشترکین گیلانی می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه از مصرف 2 میلیارد و 753 میلیون مترمکعب گاز در نیروگاه های استان خبر داد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال 97، هشت درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه گفت: پس از بخش نيروگاهي و خانگي، بخش صنعتي با 697 میلیون مترمکعب گاز، رتبه سوم بیشترین میزان مصرف گاز را در استان در اختیار دارد و پس از آن بخش های حمل و نقل با 305 میلیون مترمکعب و تجاری با 236 میلیون مترمکعب قرار دارند.

مهندس اکبر در خاتمه از برنامه ریزی شرکت گاز استان گیلان برای تحویل 6 میلیارد و 900 میلیون مترمکعب گاز به حوزه های مختلف مصرف تا پایان سال جاری خبر داد.

برچسب ها : گاز در گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *