کد خبر: 13708
تاریخ انتشار: 24/اسفند/1397 - ساعت : 12:43

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه قدس گیلان: دین ما را ملزم کرده است که با مسائل روز آشنا شویم

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه قدس گیلان: دین ما را ملزم کرده است که با مسائل روز آشنا شویم

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسن تسخیری صبح امروز در سالن اجتماعات شهید یوسفی سپاه قدس گیلان گفت: دین ما را ملزم کرده است که تحقیق کنیم و با مسائل روز دنیا آشنا شویم.

به گزارش خط قرمز ، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسن تسخیری در سالن اجتماعات شهید یوسفی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اولین فرامین مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب علم است اظهار کرد: علم و دانش ابعاد مختلفی دارد و 10 اثر و فایده دارد.

وی با اشاره به اینکه علم دلها مردهای زنده می کند و فقیر و خاک نشین را به اوج قدرت می رساند افزود: علم به انسان ثروت می دهد و انسان پست را با شرف می کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه قدس گیلان با بیان اینکه بزرگ را بزرگتر می کند و بردگان را آزاد می کند غریب را پناه می دهد گفت: علم ، کشور ما را در دنیا معرفی کرد و امروز به خاطر علم مان است که در دنیا قد بلند کرده ایم و لقمان حکیم را نیز علم از بردگی نجات داد.
تسخیری با اشاره خداوند در قرآن کریم بارها به مسئله علم و دانش اشاره کرده است خاطرنشان کرد: دین ، ما را ملزم کرده است که تحقیق کنیم و به مسائل روز دنیا آشنا شویم.

وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب ما در دنیا غریب بودیم و یک سوزن و آفتابه نمی توانستیم بسازیم گفت: امروز موشک های می سازیم که در دنیا بی نظیر است و برخی کشورهای بزرگ دنیا توانایی ساخت آن را ندارند و این یک هنر است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه علم بر شرافت شرافتمندان می افزاید بیان کرد: علم محدودیت ندارد و دانش ما به جایی رسیده که به دانش هسته ای 20 درصد رسیدیم اما باز کافی نیست و باید بروز بود.
تسخیری با بیان اینکه بسیاری از موشک های که می سازیم برای مانور دادن است گفت: برخی از موشک ها را می سازیم تا اگر دشمن تهدیدی کرد ، رونمایی کنیم تا ترس را بر جان هایشان بیاندازیم.

وی با اشاره به اینکه علم ، سرمایه در وقت استراحت است افزود: مقام معظم رهبری 17 سال است که موضوعات اقتصادی را مطرح می کند و برای حل مشکلات به داخل اشاره می کنند اما برخی ها برای حل مشکلات اقتصادی به بیرون نگاه می کنند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه دانش راهنما است تا انسان را به حقیقت برساند گفت: اگر دانش نباشد هیچ مهندسی برای زندگی خود نداریم.
تسخیری با بیان اینکه برای معنویت و اخلاق باید به علم رجوع کنیم تصریح کرد: اصول زندگی امروز اگر بدون علم و دانش باشد بی تردید موفق نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه به جامعه ای ای که در آن علم نباشد به آن جامعه جهان سوم می گویند بیان کرد: سپاه در حوزه های مختلف در حال برنامه ریزی است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ما باید مشکلات را دسته بندی کنیم گفت: برای حل مشکلات نیز باید زمان بندی داشته باشیم تا مشکلات مردم برطرف شود.

تسخیری با تاکید بر اینکه در جنگ اقتصادی باید علم اقتصادی داشته باشم بیان کرد: رشد امروز جامعه مدیون رشادت های فراوان جوان های این سرزمین است و ما در قبال همه وظیفه داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *