کد خبر: 1682
تاریخ انتشار: 15/مهر/1397 - ساعت : 22:04

مرکز دختران کم توان ذهنی درپیربازار رشت افتتاح شد

مرکز دختران کم توان ذهنی درپیربازار رشت افتتاح شد

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت : مرکز دختران کم توان ذهنی بالای 14 سال  (ستایش) ظرفیت نگهداری 50 نفر را دارد.

به گزارش خط قرمزی , دکتر محمدرضا پارسی عصر امروز در نشست خبری با رسانه های گروهی استان گیلان با اشاره به مناسبت های نام گذاری شده در تقویم کشور افزود: مهرماه را می توان گفت ماه سازمان بهزیستی است که روز جهانی سالمندان ، هفته جهانی کودک ، روزجهانی ناشنوایان ونابینایان در این ماه قراردارد.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری با گرامیداشت روز جهانی سالمندان (اول اکتبر) بیان داشت: 13 مرکز شبانه روزی سالمندان شامل دو مرکز خیریه در استان گیلان فعال است که یک هزار و 500 نفر در این مراکز نگهداری می شوند.

بهره مندی 200 هزار نفر از خدمات بهزیستی گیلان

دکتر پارسی ازافتتاح مرکز دختران کم توان ذهنی دررشت خبرداد و گفت : مرکز دختران کم توان ذهنی بالای 14 سال  (ستایش) در پیربازار رشت ظرفیت نگهداری 50 نفر را دارد اما اکنون 43 دختر کم توان ذهنی در این مرکز نگهداری می شود.
وی افزود : این مرکز با حضور معاون توانبخشی بهزیستی کشوربه افتتاح رسید بعد از افتتاح این ساختمان از مرکز روزانه سالمندان (رنگین کمان) در رشت بازدید کرد که در جریان این برنامه موافقت نامه ای با این مرکز غیردولتی و بهزیستی منعقد شد مبنی بر این که بازنشستگان بالای 60 سال به مدت یک ماه از خدمات آموزشی ، بهداشتی ، توانبخشی و فراغتی این مرکزبه طور رایگان بهره مند شود.

پرداخت کمک هزینه شهریه به یک هزار و 115 کودک

وی با تبریک هفته جهانی کودک (14 تا 20 مهرماه با شعار آینده را باید ساخت) اضافه کرد: در زمان حاضر، 13 هزار و 679 کودک در 508 مهدکودک در گیلان نگهداری می شوند که 360 مهدکودک شهری،127 روستا مهد و 21 مهدحاشیه شهر و کم برخوردار می باشند.
پارسی با بیان اینکه بهزیستی برای کودکان خانواده های دهک های پایین و دارای نیازهای ویژه کمک هزینه شهریه در نظر گرفته ، اظهار داشت: یک هزار و 115 کودک نیز از این کمک هزینه شهریه برخوردارند.
مدیرکل بهزیستی استان گیلان خاطر نشان کرد: در مجموع بیش از 22 هزار کودک شامل کودکان در مهدهای کودک، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، کودکان بانوان سرپرست خانواده و غیره از خدمات بهزیستی بهره مند هستند.

غربالگری شنوایی نوزادان در بیمارستان ها

وی با اشاره به برنامه غربالگری شنوایی نوزادان در بیمارستان ها، اظهار داشت: طی شش ماه نخست امسال، 12 هزار و 507 نوزاد در بیمارستان های استان زیر نظر بهزیستی غربالگری شنوایی شدند.
مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به برنامه غربالگری اضطراب در کودکان زیر شش سال خاطرنشان کرد: دو هزار و 500 کودک نیز به لحاظ اضطراب غربالگری شدند که 320 نفر تحت مداخلات درمانی قرار گرفتند.
وی غربالگری بینایی را از دیگر خدمات بهزیستی استان عنوان و تصریح کرد: در این طرح کودکان 3 تا 6 سال از نظر بینایی غربالگری شده و در صورت شناسایی مشکل تحت درمان قرار می گیرند.
مدیرکل بهزیستی گیلان از برگزاری اولین جشنواره فیلم و نقاشی همزمان با روز ملی کودک خبردادو گفت : این جشنواره برای گروه سنی 4 تا 7 سال ، کودکان 4 تا 12 سال دارای نیازهای ویژه و کودکان 4 تا 12 سال مراکز تحت نظارت سازمان برگزار می شود .

وی افزود : مهلت ارسال آثار عکس و فیلم از 14 مهرماه تا 25 مهرماه و مهلت ارسال فیلم اجرای سرود ملی کودک تا 30مهرماه و تاریخ برگزاری 29 آبانماه می باشد .

از فردا تا پایان سال ؛

یک وعده غذای گرم برای کودکان کم بضاعت

دکتر پارسی از یک وعده غذای گرم برای کودکان کم بضاعت خبرداد و گفت : به جهت حمایت از کودکانی که خانواده کم بضاعت دارند یک وعده غذای گرم برای 2 هزارو 484 کودکی که درروستا مهد و مهدهای حاشیه شهر هستند از فردا تا پایان سال بهره مند می شوند که اعتبار لازم برای اجرای یک وعده غذای گرم برای کودکان کم بضاعت 650 میلیون تومان است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *