کد خبر: 33988
تاریخ انتشار: 21/اردیبهشت/1399 - ساعت : 17:32

مرحله دوم «رزمایش مواسات» با توزیع ۵۵۰۰۰ بسته حمایتی بین نیازمندان در گیلان آغاز شد

مرحله دوم «رزمایش مواسات» با توزیع ۵۵۰۰۰ بسته حمایتی بین نیازمندان در گیلان آغاز شد

مرحله دوم رزمایش مردمی مواسات، همدلی و کمک مومنانه در استان گیلان عصر شنبه با بسته‌بندی و توزیع بیش از 55 هزار بسته کمک معیشتی بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا در مصلی امام خمینی(ره) رشت آغاز شد.


در مرحله نخست این رزمایش بیش از 50 هزار بسته کمک معیشتی با کمک مردم نیکوکار گیلان و خیران، سپاه قدس گیلان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، کمیته امداد گیلان، سازمان بهزیستی، سازمان اوقاف و امور خیریه گیلان و همکاری سایر سازمان‌ها تهیه و بین اقشار آسیب‌دیده از ویروس کرونا در سطح استان گیلان توزیع شد.

به گفته مسئولان، بیش از 130 هزار خانوار گیلانی به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات اقتصادی شدند و 45 هزار بسته کمک معیشتی پیش از آغاز رزمایش مردمی مواسات، همدلی و کمک مومنانه در سطح استان گیلان بین نیازمندان توزیع شد.

رزمایش مردمی و سراسری مواسات در راستای لبیک به فرامین رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان امسال مبنی بر لزوم برگزاری رزمایشی تحت عنوان مواسات، همدلی و کمک مومنانه و حمایت از اقشار آسیب‌دیده از کرونا در سراسر کشور از جمله استان گیلان برگزار می‌شود و تا عید سعید فطر ادامه دارد.

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نیمه شعبان خود فرمودند: «ملت ایران در آزمون کرونا خوش درخشید البته زندگی برای برخی قشرهای ضعیف با سختی درحال گذران است و مردمی که توانایی دارند بایستی در این زمینه فعالیت وسیعی را آغاز کنند و ماه رمضان در پیش است، ماه انفاق و ایثار. چه خوب است یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود آید برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه».

مرحله سوم این رزمایش همزمان با عید سعید فطر و با توزیع 50 هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان در استان گیلان اجرا می‌شود و خیران گیلانی می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب ستاد این رزمایش به شماره کارت 6037997599106508 و یا به شماره حساب 0113545012003 بانک ملی میدان فرهنگ اهدا کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *