کد خبر: 8172
تاریخ انتشار: 6/دی/1397 - ساعت : 01:25

مراسم تجلیل از امدادگران هلال احمر فومن به جهت ایثار و تلاششان در سیل اخیر این شهرستان

مراسم تجلیل از امدادگران هلال احمر فومن به جهت ایثار و تلاششان در سیل اخیر این شهرستان

به مناسبت روز ۵ دی ماه و روز کاهش اثرات بلایای طبیعی و ایمنی در برابر زلزله دانشگاه دامون فومن به همراه کانون خبرنگاران و فرمانداری این شهر از ۵۲ امدادگران هلال احمر این شهرستان به سبب ایثار و از جان گذشتی خود در جریان سیل اخیر و پیدا کردن پیکر دو جوان غرق شده در رودخانه رودبارچیره (امیر عباس شعبانزاده – سجاد حسن پور ) تجلیل به عمل آوردند.

به گزارش خط قرمز – این مراسم که در سالن آمفی تاتر فرهنگ ارشاد این شهر برگزار شد امروز میزبان امدادگران سرخ و سفید پوشی بود که مثل همیشه داوطلبانه و ایثارگرانه رفتن به دل خطر و حوادث و کمک به همنوع خود را به خواب ناز و جان شیرین ترجیح داده و جان در کف برای انجام رسالت خود کوشیدند.
تجلبل از این امدادگران به همت بلند و قدر شناس دانشگاه دامون و کانون خبرنگاران و فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد که علاوه بر مسئولین و خبرنگاران این شهرستان و امدادگران و غواصان هلال احمر بلکه خانواده دو جوان غرق شده در سیل نیز حضور داشتند.

تمامی پرسنل دانشگاه دامون عضو هلال احمر هستند
در ابتدای این مراسم دکتر پور محمد رییس دانشگاه دامون فومن و یکی از بانیان مالی،  ضمن عرض تسلیت به خانواده دو جوان از دست رفته تلاش بی وقفه و بی منت امدادگران هلال احمر را ارج نهاده و بیان کرد : من به شخصه و تمام اعضای خانواده ام عضو هلال احمر هستیم و علاوه برآن تمامی پرسنل دانشگاه دامون نیز عضو جمعیت هلال احمر می باشند و ما از نزدیک شاهد زحمات و تلاشها و ایثارگریهای این عزیزان در هنگام بروز حادثه بودیم که چگونه کمک به همنوع و نجات جان آنها را به جان خود ترجیح میدهند و بدون مزدو منت و بدون انتظار چشم داشتی به دل خطر میزنند و جان فشانی میکنند .
وی در ادامه شهر فومن را شهر عالمان و فاخران چون بهجت فومنی خواند و گفت این شهر عالمان و صاحبان فرهنگ و ادب بسیاری داشته و در آینده نیز خواهد داشت که باید برآن بالید وی علاوه بر زحمات نجاتگران هلال احمر تلاشهای داوطلبانه شهروندان فومنی را نیز قابل تجلیل دانست .

 

به گزارش خط قرمز – در ادامه این مراسم ، محمود قاسم نژاد فرماندار فومن ضمن قدردانی از امدادگران هلال احمر با اشاره به وقوع سه مرحله سیل درشهرستان فومن در پاییز، عدم ساماندهی رودخانه ها و انباشت چند ده ساله شن و سایر موانع در رودخانه ها را از دلایل تشدید تخریب و افزایش خسارات در زمان وقوع سیل دانست و افزود: انباشت چند ده ساله شن و عدم ارتقای زیرساخت های واقع در مسیر به ویژه پل هایی آبنما از دلایل خسارات ۶۳ میلیارد تومانی به شهرستان فومن بود که تنها ۱۰ میلیارد تومان برای آن از طریق رایزنی ها و پیگیری های مسئولین تامین اعتبار شد.

قاسم نژاد با اشاره به لزوم آگاهی در برابر بحران و بلایای طبیعی، افزود: هشیاری مردم و دست اندرکاران در زمان وقوع حوادث اهمیت حیاتی دارد و ترویج فرهنگ مدیریت بحران و حفظ آمادگی در زمان حادثه، لازمه ای تعیین کننده است.

رئیس کمیته بحران شهرستان فومن با تاکید بر عدم دست اندازی در طبیعت، افزود: از ۴۱ بلای طبیعی شناخته شده، ۳۱ نوع آن در کشور وجود دارد و ۹۰ درصد جمعیت کشور را به نوعی درگیر خود می کند و سالانه ۱۱۰۰ میلیارد ریال را به خود اختصاص می دهد.

وی با تشکر از زحمات امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان فومن در مواقع نیاز، خواهان حفظ آمادگی و استمرار زحمات و ایثار آنها شد.

 

 

در پایان این  مراسم از سوی دانشگاه آموزش عالی دامون و کانون خبرنگاران و فرمانداری این شهرستان از مدادگران و نجاتگران هلال احمر شهرستان فومن با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل امد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *