خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

مذاکره با آمریکا کشور را معطل می‌کند


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تضاد نظام اسلامی با آمریکا عمقی است نه تاکتیکی گفت: تنها راه مبارزه با آمریکا مقاومت است و مذاکره جواب نمی‌دهد زیرا با مذاکره فقط کشور را معطل می‌کنیم.


حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری در جمع ائمه جمعه، جماعات، پاسداران و بسیجیان شهرستان رودبار در مهدیه سپاه ناحیه رودبار با اشاره به دشمنی‌ها و کینه توزی‌های آمریکا علیه نظام اسلامی اظهار کرد: آمریکایی‌ها با جهان اسلام ایرانی مشکل دارند و تمام تفکرات اسلام آمریکایی با محوریت عربستان در منطقه دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی دغدغه بزرگ دشمنان شده است افزود: در دوره‌های مختلف دشمن تمام تلاشش را در موضوعات مختلف انجام داد تا «ایران اسلامی» را از بین ببرد، اما ناکام ماند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه برخی افراد داخلی با سیاست‌های شوم دشمنان همراه و هم سو شدند گفت: دشمن با شعار «جانم فدای ایران» و «نه غزه نه لبنان» تلاش کرد عرصه جامعه اسلامی را تنگ کند و متاسفانه برخی افرادی که در این نظام مسئولیت داشتند نیز تحت تاثیر این شعار قرار گرفتند و با دشمن هم سو شدند.

تسخیری با اشاره به ولادت امام رضا (ع) و گرامیداشت دهه کرامت بیان کرد: امام رضا (ع) سیاست مبارزه و مقاومت را در دوران بسیار سخت و پیچیده پیاده کرد و به نوعی می‌توان شرایط عصر امام رضا (ع) را همانند شرایط عصر حال انقلاب اسلامی دانست و ارزیابی کرد.

وی با تاکید بر شناخت و آگاهی از سیره ائمه اطهار بویژه امام رضا (ع) افزود: هر کسی امام رضا (ع) را شناخت، معتقد به امام زمان (عج) نیز شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به چالش‌های پیامبر (ص) در عصر خویش گفت: اشراف مکه؛ که بدنبال تطمیع پیامبر جهت کناره گیری از انجام رسالتش بودند، کفار و مشرکین و همچنین فعالیت زیرپوستانه و فریبکارانه منافقین از چالش‌های اصلی پیامبر بود.

تسخیری با اشاره به نفوذ منافقین در ضربه زدن به پیامبر (ص) خاطرنشان کرد: در واقعه تبوک افرادی که سوء قصد جان پیامبر را داشتند کسانی بودند که از مدینه همراه پیامبر بودند و عمدتا از نزدیکان سببی و نسبی این بزرگوار بودند.

وی با اشاره به استقرار ناو‌های امریکا در منطقه از گذشته تا به حال اضافه کرد: آمریکا توان مقابله با ایران اسلامی را ندارد این تحلیل خودشان در قبال توانمندی‌های ایران است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه قدس گیلان در بخش دیگر سخنان خود به چالش‌های عصر امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و گفت: کینه توزی کفار، جاسوسان و نفوذی‌ها چالش‌های مهم عصر امام حسن مجتبی (ع) بود که مشکلات عدیده‌ای برای آن حضرت ایجاد کرد.

تسخیری با اشاره به سریال «گاندو» مبنی بر افشای برخی جاسوسی‌ها در داخل کشور و نگرانی‌های برخی افراد نسبت به این موضوع اظهار کرد: فیلم «گاندو» داد و فریاد بسیاری از افراد را در آورده و مجبور شدند برخی قسمت‌های این فیلم را سانسور کنند.

وی با بیان اینکه دوران امام رضا (ع) عصر تزویر بود گفت: امروز افرادی دم از ولایت می‌زنند که روزی می‌گفتند؛ عصر امام خمینی تمام شد و خمینی را باید در موزه‌ها پیدا کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه باید هوشمند عمل کنیم بیان کرد: افرادی که مشوق کاهش حدود و اختیارات رهبری بودند و موضوع افزایش اختیارات ریاست جمهوری را مطرح می‌کردند، اکنون دم از ولایت می‌زنند لذا می‌طلبد در مقابل این افراد هوشمند عمل کنیم.

تسخیری با اشاره به ترفند‌های کینه توزانه دشمن علیه نظام اسلامی و عبور انقلاب از پیچ‌های سخت و پیچیده، اضافه کرد: اگر نگاه تیزبینانه امامین انقلاب نبود اکنون می‌بایست در دامن آمریکایی‌ها پرورش می‌یافتیم.

وی با بیان اینکه درک جامعه از ولایت فقیه مسیر را به تعالی سوق می‌دهد افزود: اگر جامعه ولایت فقیه را درک نکرده بود اکنون انقلاب اسلامی ما به گام دوم نمی‌رسید.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تمام فتنه‌های صدر اسلام تاکنون برای نابودی نظام اسلامی توسط دشمن پیاده می‌شود گفت: دشمن از تمام اهرم‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نفوذ و جاسوسی برای نابودی نظام اسلامی بهره گرفته است.

تسخیری با بیان اینکه از اول انقلاب تاکنون دو نگاه تعاملی و تقابلی در کشور وجود دارد بیان کرد: نگاه تعامل‌گرا معتقد است که باید با دشمن تعامل کرد و به قواعد و قوانین بین المللی احترام گذاشت و اصول و عقاید و ارزش‌ها را نادیده گرفت.

وی با اشاره به رویکرد نگاه تقابلی در جامعه اسلامی افزود: نگاه تقابلی آخرت اندیش بوده و نقش هدایت گری جامعه را ایفا می‌کنند آن‌ها معتقد هستند تمام مردم جهان زیر چتر ولایت خدا باشند نگاه تقابلی به هیچ عنوان خوی استکباری را نمی‌پذیرد و در مقابل آن می‌ایستد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان موفقیت و پیشرفت نظام اسلامی را در گرو تقویت روحیه تقابلی برشمرد و گفت: در هر زمینه‌ای نگاه تقابلی وجود داشت رشد کردیم و هر جایی که نگاه تعاملی حاکم بود «شرطی» شدیم و اقتصاد، سیاسیت و انتخابات ما را شرطی کردند.

تسخیری با بیان اینکه آمریکا با اصل حاکمیت دینی مشکل دارد اضافه کرد: مسائل هسته‌ای و موشکی بهانه است آمریکا اصل نظام اسلامی را نشانه گرفته است.

وی با بیان اینکه تضاد نظام اسلامی با آمریکا عمقی است نه تاکتیکی افزود: آمریکا دشمن اول اسلام اصیل است و تنها راه مبارزه با آن هم مقاومت است و مذاکره جواب نمی‌دهد با مذاکره فقط کشور را معطل می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *