کد خبر: 12634
تاریخ انتشار: 7/اسفند/1397 - ساعت : 20:55

مدیر کل تعاون گیلان :در بخش تعاونی در مردم و بنگاههای فعال اقتصادی ایجاد انگیزه کنیم

مدیر کل تعاون گیلان :در بخش تعاونی در مردم و بنگاههای فعال اقتصادی ایجاد انگیزه کنیم

به گزارش خط قرمز : روز شنبه مورخ 97/12/4 عباس علیزاده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان طی مصاحبه رادیویی در خصوص فعالیت‌های این اداره کل در حوزه‌های مختلف اذعان داشت: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی،اقتصاد ما به سه بخش: دولتی،خصوصی و تعاونی تقسیم‌شده است.

علیزاده در ادامه افزود: در بخش تعاونی باید برای مردم و بنگاه‌های فعال اقتصادی تعداد مشوق ها را افزایش دهیم که منجربه ایجادانگیزه شود. دولت با تخصیص مشوق ها می تواند بخش خصوصی را تشویق و ترغیب کند که این امر مستلزم پشتیبانی مجلس می باشد.

در حوزه اشتغال نیز بر اساس دستورالعمل‌ها، مسئولیت ما در وهله اول حفظ اشتغال موجود می‌باشد. با توجه به اینکه دبیرخانه کارگروه اشتغال هر استان، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آن استان است ما نیز در این زمینه نقش تسهیل گری را ایفا می‌کنیم. با توجه به اینکه سیاست‌گذاری‌ها کلی می‌باشند بانک‌های توسعه تعاون، رفاه کارگران صندوق کارآفرینی امید با پرداخت تسهیلات با توجه به فضای اقتصادی استان که متأثر از فضای اقتصادی کشور می‌باشد و نوسانات قیمت ارز و بحث تحریم با حضور درتشکل ها و شوراهای اسلامی کار درجهت رفع موانع کارگری تلاش میکنیم مشکلات پیش رو درجهت چرخه تولید رفع شود. مقام معظم رهبری می فرمایند: اگر قرار است اشتغالی ایجاد شود باید ازطریق تعاون باشد زیرا تعاون چشمه جوشان اشتغال است.

درحوزه کار نیز با حضور در تشکل های کارگری و کارفرمایی و شوراهای اسلامی کار موانع کارگری و کارفرمایی در جهت رفع مشکلات کارگری باتوجه به وضعیتی که درکشور دربحث اشتغال دارد دغدغه این است که مشکلات کارفرمایان حل گردد وچرخه تولید بچرخد.

در خصوص رفاه اجتماعی نیز برای افراد کم درآمد و کم بضاعت سازمانهای حمایتی، خدماتی را به افراد جامعه ارائه می دهند که سازمان بهزیستی نمونه بارز این سازمانهاست. حوزه رفاه اجتماعی نیز با در اختیار قرار دادن فضاهای ورزشی به کارگران و پرداخت سبدهای حمایتی به مردم سعی در حمایت از مردم عزیزمان دارد.

درپایان علیزاده بیان داشت: ما تمام تلاش خود را درمجموعه تعاون، کارورفاه اجتماعی استان درجهت ارائه بهترین خدمات به مردم را خواهیم نمود.خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *