خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

مدیر کل بنیاد شهید گیلان :نیازمند مشارکت ایثارگران در برنامه های 26 مرداد هستیم

عبدالله پاکاری در دومین جلسه هماهنگی بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با اشاره به شرایط شیوع بیماری کرونا و وجود محدودیت در برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی همچون 26 مرداد، یادآور شد: در این راستا نیازمند مشارکت بیش از پیش ایثارگران هستیم تا بتوانیم آن مقطع پرافتخار را برای نسلی که دفاع مقدس را ندیده، تداعی کنیم.
به گزارش خط قرمز ، عبدالله پاکاری در دومین جلسه هماهنگی بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، 26 مردادماه سال 69 را یکی از خاطره انگیزترین و ماندگارترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور، یادآور رنج و مشقت‌هایی است که این عزیزان برای حفظ عزت و اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران متحمل شدند.
وی دوران دفاع مقدس را شناسنامه درخشان انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: اگر رشادت ها، فداکاری ها، مقاومت های و از خود گذشتگی های شهدا، جانبازان و آزادگان نبود، شاید امروز در کشور شاهد این امنیت و آرامش نبودیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان آزادگان را بزرگترین مروجان فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: آزادگان ثروت های عظیم الهی و ذخایر ارزشمند دوران پرافتخار دفاع مقدس هستند.
پاکاری از آزادگان خوست روحیه دوران اسارت را در شرایط کنونی نیز حفظ کنند و ادامه داد: آزادگان می توانند نقش بسیار مهمی را در ترویج مفاهیم دینی و اخلاقی در جامعه ایفا کنند.
وی با بیان اینکه دوران پرمشقت اسارت ایمان مردان مجاهد ایران اسلامی را قوی تر و عزم شان را مستحکم تر کرد، گفت: صبر و استقامت سال های اسارت آزادگان حماسه آفرین را به درجات بالایی از کمال انسانی رساند.
این مقام مسئول، آزادگان را معلم درس صبر، ایثار و آزادگی دانست و خاطرنشان کرد: اگر قرار است فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان چراغ راه انقلاب ترویج کنیم، باید بیشتر از ظرفیت‌های معنوی آزادگان بهره ببریم و جوانان را به این الگوها آشنا سازیم.
مدیرکل بنیاد شهید گیلان، با اشاره به شرایط شیوع بیماری کرونا و وجود محدودیت در برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی همچون 26 مرداد، یادآور شد: در این راستا نیازمند مشارکت بیش از پیش ایثارگران هستیم تا بتوانیم آن مقطع پرافتخار را برای نسلی که دفاع مقدس را ندیده، تداعی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *