کد خبر: 24380
تاریخ انتشار: 10/شهریور/1398 - ساعت : 15:35

مدیر کل اوقاف گیلان خبر داد : مشارکت ۴۲۰ مبلغ و روحانی در سوگواره «بصیرت عاشورایی» در گیلان

مدیر کل اوقاف گیلان خبر داد : مشارکت ۴۲۰ مبلغ و روحانی در سوگواره «بصیرت عاشورایی» در گیلان

مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به اجرای سوگواره «بصیرت عاشورایی» در ۵۰۰ بقعه متبرکه این استان، گفت: ۴۲۰ مبلغ و روحانی در اجرای این طرح مشارکت می کنند
به گزارش خط قرمز – حجت الاسلام ستار علیزاده با اشاره به نزدیکی ایام محرم، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه همانند سنوات گذشته‌های طرح های مناسبتی در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان اجرا می کند.

وی اجرای سوگواره «بصیرت عاشورایی» در سطح بقاع شاخص از جمله این طرح‌ها عنوان کرد و افزود: سوگواره «بصیرت عاشورایی» از ۱۰ شهریور الی ۷ آبان ماه امسال در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در ادامه به مشارکت ۴۲۰ روحانی و مبلغ در اجرای این طرح اشاره و تصریح کرد: ۴۸ نفر از این مبلغان اعزامی از قم و ۳۷۲ مبلغ و روحانی بومی گیلان هستند.

وی در ادامه با اشاره به برخی برنامه‌ها اجرایی در قالب این سوگواره و با بیان اینکه ۱۵ بقعه متبرکه مجری این طرح در استان هستند، گفت: سوگواره «بصیرت عاشورایی» با شعار «کِرامَتُنا الشهادۀ» و با تکفیک و سطح‌بندی در سطح بقاع متبرکه اجرایی خواهد شد.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه ۱۵ بقعه سطح یک، ۳۶ بقعه سطح دو و ۴۴۹ بقعه متبرکه در سطح سه هستند، بیان کرد: برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری در شب‌های دهه اول محرم، برگزاری تجمع بزرگ لبیک یا حسین‌(ع) در روز ۱۱ شهریور مصادف با دوم محرم‌ و ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی‌ در روز جمعه ۱۵ شهریور از جمله این برنامه ها هستند.

وی برنامه احلی من العسل (همایش نوجوانان حسینی) در روز شنبه ۱۶ شهریور و ویژه‌ برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورای حسینی‌ (ع) و شام غریبان را از دیگر برنامه‌های اجرایی در بقاع سطح یک اعلام کرد و گفت: همایش رهروان زینبی(س) ویژه بانوان همزمان با ۱۲ محرم در بقاع مجری سوگواره بصیرت عاشورایی برگزار می شود.

مدیر اوقاف گیلان همچنین به برپایی خیمه معرفت در ۱۵ بقعه سطح یک مجری سوگواره بصیرت عاشورایی اشاره کرد و افزود: در بقاع سطح دو نیز سخنرانی و عزاداری در شب‌های دهه اول محرم و ویژه‌ برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورای حسینی‌ و شام غریبان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا نیز ۴۵۰ بقعه متبرکه مجری این طرح اقامه خواهد، اظهار کرد: نزدیک به سه هزار نفر از اعضای هیئت امنا، اعضای مراکز فرهنگی و قرآنی و خادمان افتخاری بقاع متبرکه مجری خدمت رسانی به زائران و برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در قالب طرح بصیرت عاشورایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *