کد خبر: 13280
تاریخ انتشار: 18/اسفند/1397 - ساعت : 14:11

مدیرکل کمیته امداد گیلان خبرداد: کمک سه میلیارد تومانی گیلانیان در جشن نیکوکاری امسال

مدیرکل کمیته امداد گیلان خبرداد: کمک سه میلیارد تومانی گیلانیان در جشن نیکوکاری امسال

مدیرکل کمیته امداد گیلان در مراسم جشن نیکوکاری مدارس که به‌صورت نمادین دریکی از مدارس پسرانه رشت برگزار شد گفت: امسال جشن نیکوکاری مدارس به دلیل سفر ریاست محترم جمهوری به گیلان از تاریخ ۱۵ اسفندماه به ۱۸ اسفند موکول شد.


به گزارش خط قرمز ؛ عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با تبریک و گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری و قدردانی از تعامل و همدلی آموزش‌وپرورش در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این جشن ملی گفت: هرساله با نزدیک شدن به سال نو جشن نیکوکاری هم‌زمان با کشور در گیلان طی سه روز برگزار که جشن نیکوکاری مدارس به دلیل سفر ریاست محترم جمهوری به گیلان از تاریخ ۱۵ اسفندماه به ۱۸ اسفند موکول شد.

وی شعار امسال جشن نیکوکاری را «عیدی برای همه» عنوان کرد و افزود: این جشن هرساله در آستانه سال نو باهدف ترویج فرهنگ احسان و انفاق و کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت برگزار می‌شود.

اهرابی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۱۱ هزار دانش‌آموز در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند ادامه داد: بسیاری از دانش‌آموزان دارای استعداد درخشان بوده اما شرایط مناسب برای تحصیل ندارند به همین دلیل کمیته امداد با کمک مردم و نیکوکاران شرایط مناسبی را برای ادامه تحصیل آن‌ها فراهم می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه مردم نوع‌دوست گیلان در جشن نیکوکاری سال گذشته دو میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی به نیازمندان کمک کردند افزود: در جشن نیکوکاری امسال سه میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان  تا تاریخ ۱۸ اسفند به‌صورت نقدی و غیر نقدی از سوی مردم نیکوکار گیلان برای کمک به نیازمندان پرداخت شد که امیدواریم این مبلغ تا پایان سال به حدود پنج میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

وی بابیان اینکه امسال ۳۵۰ هزار پاکت نیکوکاری در حدود ۱۳۰۰ مدرسه در سطح گیلان توزیع‌شده است، خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در مدارس از طریق این پاکت‌های نیکوکاری، توسط مدیران مدارس صرف دانش‌آموزان بی‌بضاعت همان مدرسه می‌شود.

اهرابی بابیان اینکه برای آن دسته از نیکوکارانی که به دلیل مشغله کاری و یا کسالت جسمی نمی‌توانند در پایگاه‌های کمیته امداد حضور پیدا کنند شرایط کمک غیرحضوری فراهم‌شده است، گفت: نیکوکاران با شماره‌گیری *۸۸۷۷*۰۱#، همچنین شماره‌حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۷۶۷۸ نزد بانک ملی می‌توانند کمک‌های خود را برای نیازمندان به‌ویژه ایتام و محسنین اهداء کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *