خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان خبر داد : پرداخت بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان از طریق صندوق امداد ولایت استان گیلان

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان: در چهار ‌ماهه سال جاری ۴۲۹۰ فقره وام از طریق صندوق امداد ولایت استان گیلان بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان به نیازمندان پرداخت‌شده است.
به گزارش خط قرمز- عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان با بیان اینکه صندوق امداد ولایت با مجوز رسمی بانک مرکزی و با هدف پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان کمیته امداد و دیگر اقشار آسیب‌پذیر راه‌اندازی شده است، گفت: جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه از خیران برای ارائه تسهیلات به خانواده‌های کم برخوردار از طریق این صندوق انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این مدت هفت هزار نفر از مردم و به‌ویژه نیکوکاران در صندوق امداد ولایت گیلان سپرده‌گذاری کرده‌اند، افزود: سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت به دو صورت ویژه و عادی انجام می‌شود.

اهرابی از پرداخت ۴۲۹۰ فقره وام از طریق صندوق امداد ولایت به محرومان طی چهار ‌ماهه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: برای این میزان تسهیلات، بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان با بیان اینکه تسهیلات پرداختی به نیازمندان در قالب وام‌های کارگشایی، اشتغال، مسکن، معیشت و حل مشکلات اساسی زندگی محرومان بوده است، خاطرنشان کرد: حدود ۱۶ میلیارد تومان از این تسهیلات از صندوق امداد ولایت و مابقی از منابع صندوق نزد بانک‌ها پرداخت‌شده است.

وی در زمینه وام های پرداختی با تشریح وام های قرض الحسنه پرداخت شده به متقاضیان، گفت: طی این مدت وام کارگشایی جهت مصارفی هم چون ازدواج، تأمین مسکن، تعمیر مسکن، ودیعه مسکن، درمانی، تحصیلی، بدهی، محکومیت غیر عمد (معسیرین) و سایر محل های مصرفی به تعداد ۴۱۳۴ فقره به مبلغ ۱۹۵ میلیارد ریال پرداخت شد.

اهرابی، کمک به ایجاد شغل با پرداخت وام های بدون بهره را از دیگر اقدامات صندوق امداد ولایت برشمرد و افزود: در بخش وام اشتغال در طرح های هم چون، آرایشگری، آشپزخانه، باغبانی، خدمات توزیعی، خودروی سبک و سنگین، خیاطی، دامداری سنتی و صنعتی، زراعت، شیلات، قالی بافی، گلخانه، گلیم بافی، ماکیان، نانوانی طی چهار ماه گذشته تعداد ۶۶ طرح به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان از دیگر اهداف تأسیس صندوق امداد ولایت را اشاعه سنت قرض‌الحسنه در جامعه، جذب منابع بیشتر از خیران برای پرداخت وام قرض‌الحسنه و تغییر رویکرد کمک‌های کمیته امداد امام(ره) از بلاعوض به معوض اشاره کرد و ادامه داد: قرض‌الحسنه واقعی در صندوق امداد ولایت است که به نفع محرومان انجام می‌شود.

اهرابی با بیان اینکه همه اقشار به‌ویژه خیران می‌توانند در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کنند گفت: سپرده‌گذاری عادی از ۳۰ هزار تومان با نیت کمک به محرومان و بدون تعیین تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار انجام می‌شود و در سپرده‌گذاری ویژه که از یک میلیون تومان است، تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار تعیین می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان در پایان با تأکید بر اینکه کمیته امداد امام(ره) همواره تلاش می‌کند تا خدمات بی‌منت و با شرایط آسان به محرومان ارائه دهد از همه مردم و نیکوکاران خواست تا در این مسیر همچنان یاریگر کمیته امداد امام(ره) باشند و با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت این نهاد، شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *