کد خبر: 32872
تاریخ انتشار: 18/فروردین/1399 - ساعت : 11:03

مدیرکل بهزیستی گیلان خبرداد : اجرای طرح خودارزیابی وضعیت روانشناختی در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان خبرداد : اجرای طرح خودارزیابی وضعیت روانشناختی در گیلان


مدیرکل بهزیستی گیلان از اجرای طرح خودارزیابی وضعیت روانشناختی با هدف غربالگری سیستماتیک افرادی که دچار استرس، اضطراب، افسردگی و سایر فشارهای روانی ناشی از هراس ابتلا به کرونا شده اند، خبر داد.


دکتر حسین نحوی نژاد افزود: شیوع ویروس کرونا موسوم به کووید ١٩ با گسترش، پراکندگی و سرعت بسیار بالا که گیلان را از استان های مقدم نفوذ در کشور قرار داده نه تنها بحرانی جهانی را رقم زد بلکه دغدغه هایی که به واسطه هراس ابتلا به کرونا برای تمامی گروه های انسانی به وجود آورده می تواند در صورت بی توجهی منجر به بروز اختلال در عملکرد روانی اجتماعی افراد شود و در نهایت کارکرد مطلوب انسان ها را با چالش مواجه کند.

وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی با همکاری سایر استان ها سامانه خودارزیابی وضعیت روانشناختی در قالب اقدام هماهنگ برای ارائه خدمات مشاوره و روانشناختی به آدرس corona. behzisti.ir” طراحی کرده است.

وی خاطر نشان کرد: عملکرد این سامانه به گونه ای است که با غربالگری سیستماتیک افرادی که دچار استرس، اضطراب، افسردگی و سایر فشارهای روانی ناشی از هراس ابتلا به کرونا شده اند و احساس می کنند نیاز به حمایت، مشاوره و پشتیبانی روانشناختی دارند، شرایط افراد مراجعه کننده به این سامانه را بررسی و ارزیابی کرده و در مرحله بعد راهنمایی و ارجاع مناسب برای برخورداری افراد مذکور از خدمات پیش بینی شده تخصصی نظیر مراجعه به مراکز مشاوره ای و روانشناختی تخصصی اعم از حضوری و یا ارتباط تلفنی با صدای مشاوره ١٤٨٠ را به آنان ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *