کد خبر: 33448
تاریخ انتشار: 5/اردیبهشت/1399 - ساعت : 11:41

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خبرداد: نحوه خدمات رسانی به خانواده شهدای عرصه سلامت در حال بررسی است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خبرداد: نحوه خدمات رسانی به خانواده شهدای عرصه سلامت در حال بررسی است


عبدالله پاکاری در پانزدهین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان گیلان، ضمن قدردانی از کادر درمانی استان که بدون چشمداشت وارد عرصه دفاع از سلامت مردم شدند، اظهار کرد:در جریان مبارزه با ویروس منحوس کرونا تعدادی از خادمین بهداشت و درمان استان جان خودشان را از دست دادند.


پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب،جان باختگان عرصه سلامت را در ردیف شهدا قرار دادند،گفت:عنوان «شهید خدمت» یک افتخار است که نصیب این شهدا و خانواده های معزز آنان شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، حماسه آفرینی های مردم در بحران کرونا را نشات گرفته از فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد:روزهای کرونایی تجلی جلوه های واقعی ایثار و از خود گذشتگی است و شهدای عرصه سلامت مصادیق عینی فرهنگ ایثار و شهادت هستند و روزهای دفاع مقدس برای ما تکرار شده است.
پاکاری، با بیان اینکه شهدای خدمت به مفهوم ایثار اجتماعی معنای تازه بخشیدند،گفت: امروز یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و رشادت ها و ایثارگری های آن دوران یادآوری می شود.
همچنین نحوه خدمت رسانی به خانواده های شهدای خدمت عرصه سلامت در حال بررسی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با اشاره به درگذشت تعدادی از والدین شهدا و جانبازان در ایام کرونایی، تصریح کرد: شیوع کرونا موجب شد بسیاری از یادواره ها و ویژه برنامه های بنیاد شهید در اسفندماه و لحظه تحویل سال به صورت مجازی و از طریق صدا و سیما پخش شود. در این راستا در صورت تداوم وضعیت کرونایی، برنامه های خوبی برای سالگرد شهادت آیت الله احسانبخش، ارتحال امام و 15 خرداد داریم.
این مقام مسئول، از توزیع 2500 بسته بهداشتی بین ایثارگران و 20 کپسول اکسیژن بین جانبازان شیمیایی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد و یادآور شد: والدین شهدا و جانبازان 70 درصد و شیمیایی اولوین بنیاد در توزیع این بسته ها بودند.
وی با بیان اینکه تابلوهای ورودی شهرها باید نشانی از فرهنگ ایثار و شهادت مردمان گیلان داشته باشد، یادآور شد: به کارگیری مضامین ایثار و شهادت در المان های شهری و ورودی ها به ترویج و اشاعه این فرهنگ ناب کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *