کد خبر: 9077
تاریخ انتشار: 18/دی/1397 - ساعت : 18:38

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با هلال احمر گیلان خبر داد

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با هلال احمر گیلان خبر داد

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با هلال احمر گیلان خبر داد.
مساعدت در راه اندازی و تجهیز خانه های هلال در بقاع متبرکه و مساجد سطح استان از مهمترین مفاد تفاهم نامه منعقد شده است.

به گزارش خط قرمز حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان امروز(18 دی) در حاشیه دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در اداره اوقاف گیلان در رشت اظهار داشت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم ایجاد تعامل ، هماهنگی و هم افزایی هر چه بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی برای خدمات رسانی به مردم اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با جمعیت هلال احمر استان تفاهم نامه ای به مدت 2 سال منعقد امضا کرده است.

وی افزود: هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد ارتباط مناسب و بهره گیری از ظرفیت ها و توان دو دستگاه اوقاف و هلال احمر در راستای تبیین و ترویج فرهنگ وقف و انجام خدمات انسان دوستانه، داوطلبانه و خیرخواهانه در جامعه است.
علیزاده خاطرنشان کرد: توسعه خدمات حمایتی و آموزش های همگانی با هدف کاهش اثرات مخاطرات حوادث طبیعی و … و آسیب های ناشی از آنها از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
وی به تعهدات اوقاف گیلان در این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: مساعدت در راه اندازی و تجهیز خانه های هلال در بقاع متبرکه و مساجد سطح استان از مهمترین مفاد تفاهم نامه منعقد شده است.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان، معرفی کارکنان اوقاف گیلان برای شرکت در دوره های آموزشی را از دیگر تعهدات اوقاف استان برشمرد و گفت: براساس این تفاهم نامه اوقاف و امور خیریه گیلان در شناساندن اهداف و فعالیت های داوطلبانه و انسان دوستانه جمعیت هلال احمر همکاری خواهد کرد.
وی اضافه کرد: اداره اوقاف و امور خیریه علاوه بر مشارکت در جلب همکاری عمومی در اجرای پروژه های داوطلبانه و خیرخواهانه برنامه های منظمی برای اجرای آموزش همگانی در میان خانواده ها به عنوان گروه های مرجع و گروه های وابسته به اوقاف برنامه ریزی واجرا می کند.
علیزاده اظهار کرد: معرفی و برنامه ریزی برای تشکیل تیم های ویژه در زمان حوادث به عنوان امداگر و عضو داوطلب در قالب خانه های هلال از دیگر تعهدات اوقاف گیلان در این تفاهم نامه است.
وی گفت: براساس این تفاهم نامه اوقاف گیلان از برنامه های فرهنگی و اجتماعی در زمینه توسعه و ترویج وقف و امور انسان دوستانه هلال احمر گیلان همکاری و حمایت مادی و معنوی خواهد داشت.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان، تثبیت مالکیت موقوفات را از مهمترین ماموریت های سازمان اوقاف و ادارات اوقاف سراسر کشور برشمرد و گفت: همکاری دو طرف تفاهم نامه در احیا موقوفات، تثبیت مالکیت موقوفات و اجرای نیات واقفین و احقاق حقوق موقوفات تحت تولیت جمعیت هلال احمر در سطح استان از مهمترین بندهای تفاهم نامه یاد شده است.

راه اندازی خانه های هلال در بقاع متبرکه گیلان
به گزارش خط قرمز – مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اعلام کرد: طی تفاهم نامه امضا شده با اوقاف گیلان، خانه های هلال در بقاع متبرکه گیلان راه اندازی می شود.
مهندس مهدی ولی پور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان امروز( 18 دی) در نشست مشترک با مدیرکل اوقاف گیلان در خصوص امضای تفاهم نامه با اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: هلال احمر با سازمان اوقاف اهداف و زمینه های کاری مشترک فراوانی دارد.
وی خدمت رسانی عمومی، فعالیت فرهنگی و انجام امور خیرخواهانه را از مهمترین زمینه های مشترک فعالیت هر دو دستگاه دانست و گفت: هلال احمر و اوقاف در حوزه ترویج فرهنگ نوعدوستی، نیکوکاری و خدمات انسان دوستانه، وقف و حمایت از آسیب پذیر ترین افراد در نتیجه بروز حوادث و سوانح می توانند همکاری های خوب و مشترکی داشته باشند.
ولی پور، افزایش سطح آگاهی عمومی در راستای افزایش تاب آوری جامعه در زمان حوادث را از دیگر زمینه های مشترک همکاری بین هلال احمر و اوقاف بیان و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا ضمن توان افزایی و هم افزایی از ظرفیتها، توانمندیها و امکانات طرفین برای خدمت رسانی بیشتر و مطلوب تر به مردم بهره ببریم.
وی اعلام کرد: بقاع متبرکه از بهترین اماکن برای راه اندازی خانه های هلال هستند و این موضوع در تفاهم نامه منعقد شده با اوقاف گیلان آورده شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود: تسهیل در جذب و عضویت داوطلبانه کارکنان، مدیران و خانواده همکاران اوقاف در فعالیت های عام المنفعه از تعهدات هلل احمر گیلان در این تفاهم نامه است.
وی اذعان داشت: اجرای دوره‌های رایگان آموزش همگانی و آشنایی با حوادث، سوانح و کمکهای اولیه در بقاع متبرکه از مهمترین تعهدات هلال احمر گیلان در تفاهم نامه یاد شده است.
ولی پور یادآور شد: هلال احمر گیلان در این تفاهم نامه متعهد به کمک در اجرای برنامه های فرهنگی و زیارتی در قالب طرح های ویژه اوقاف گیلان و ترویج فرهنگ وقف شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اظهار کرد: ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، توانبخشی، مشاوره ای و واکسیناسیون از دیگر تعهدات هلال احمر در تفاهم نامه امضا شده با اوقاف گیلان است. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *