کد خبر: 34203
تاریخ انتشار: 30/اردیبهشت/1399 - ساعت : 17:28

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان خبرداد : پرداخت 135 میلیارد تومان سود سهام عدالت به مردم گیلان

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان خبرداد : پرداخت 135 میلیارد تومان سود سهام عدالت به مردم گیلان

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان از پرداخت ۱۳۵ میلیارد تومان سود سهام عدالت طی چند سال اخیر به مردم استان خبر داد.

ابراهیم قنبرپور ظهر امروز در ساختمان سهام عدالت رشت با اشاره به اینکه سهام عدالت در تیرماه سال ۸۵ به پیشنهاد دولت وقت و موافقت رهبر معظم انقلاب به مردم واگذار شد، اظهار کرد: قرار بود این سهام طی مدت ۱۰ ساله به پنجاه میلیون نفر و باارزش هر خانوار تا سقف پنج میلیون تومان به ازای هر نفر ۱ میلیون تومان در مقطع واگذاری، واگذار شود.

وی با بیان اینکه در استان گیلان یک‌میلیون و ۹۳۳ هزار و ۵۰۰ نفر سهام عدالت دریافت کرده‌اند، افزود: این مهم در قالب ۱۶ شرکت تعاونی انجام‌شده است و جمعیت سهام‌دار گیلانی تاکنون ۱۳۵ میلیارد تومان سود سهام عدالت دریافت کرده‌اند و یک‌میلیون و ۶۴۹ هزار نفر نیز شماره‌حساب شبای خود را برای دریافت سود سهام عدالت ثبت کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان با تأکید بر اینکه هر فرد مشمول سهام عدالت باید شماره‌حساب شبای خودش را ارائه کند، گفت: برخی از سرپرستان خانواده‌ها به‌اشتباه شماره شبای خود را برای تمامی افراد خانواده داده‌اند که باید این مورد اصلاح شود.

قنبرپور با اشاره به اینکه ۱۶ شرکت تعاونی استان گیلان در این راستا زحمات زیادی متحمل شده‌اند بیان کرد: با تمام تلاش‌هایی که در راستای توزیع سهام عدالت توسط این شرکت‌ها صورت گرفت متأسفانه این شرکت‌های تعاونی امنیت شغلی ندارند.

وی با بیان اینکه قرار بود در سال ۹۴ سهام عدالت آزادسازی شود، افزود: اخیراً با دستور مقام معظم رهبری این مهم انجام شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان با اشاره به مباحث اخیر پیرامون وضعیت نگهداری سهام عدالت تصریح کرد: آزادسازی سهام عدالت به دو روش مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌شود و در روش مستقیم مالکیت سهام عدالت به‌صورت خرد و در قالب ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی به مردم تعلق می‌گیرد و تمام سهامداران در این روش به‌صورت مساوی سهام‌دار شرکت‌های مربوطه می‌شوند.

قنبرپور با اشاره به اینکه در روش مستقیم فقط سهام ۳۶ شرکت بورسی به نسبت مساوی بین سهامداران تقسیم می‌شوند، بیان کرد: در روش غیرمستقیم سهام خرد نمی‌شود و امکان فروش کلی سهام عدالت وجود دارد و سود آن نیز به‌طور کامل به‌حساب سهام‌دار واگذار می‌شود و متولی امور آن شرکت سهامی سرمایه‌گذاری است.

وی با تأکید بر اینکه در روش غیرمستقیم نیازی به مراجعه به سایت نیست، تصریح کرد: در روش مستقیم افراد باید با مراجعه به سایت روش موردنظر را انتخاب کنند و در روش غیرمستقیم نیازی به مراجعه و ثبت‌نام در سایت نیست و شرکت سرمایه‌گذاری تمام مباحث مربوط به سهام را بررسی می‌کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان با بیان اینکه دولت موظف است طرح‌های استانی که سودده هستند را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان‌ها واگذار کند، گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری نیز با بررسی وضعیت موجود، آن تعداد از شرکت‌ها که زیان‌ده هستند را از سبد سهام عدالت خارج و سهم‌های خوب جایگزین کند.

قنبرپور با اشاره به وضعیت آن تعداد از افرادی که فاقد سهام عدالت هستند، تصریح کرد: تعدادی از افراد برگه ثبت‌نام سهام در اختیار دارند اما هنوز برای آنان سهامی در نظر گرفته نشده است و تعدادی دیگر فاقد هرگونه ثبت‌نامی دراین‌باره هستند که امیدواریم در آینده دولت دراین‌باره ورود کند.

وی با تأکید به اینکه افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب می‌کنند نگرانی از بابت مدیریت شرکت سهامی درباره سهام خود نداشته باشند، بیان کرد: افرادی که برای این جایگاه انتخاب‌شده‌اند دوره‌های مختلف مربوطه را سپری کرده‌اند و جزو افراد سابقه‌دار در حوزه فعالیتی در بورس هستند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان با اشاره به وضعیت سهام افراد متوفی افزود: پیشنهاد می‌کنم بازماندگان این افراد بازده زمانی دوماهه صبر کنند تا پس‌ازآن با مشخص شدن قیمت سهام بتوانند نسبت به تعیین تکلیف سهام فرد متوفی و نحوه تقسیم آن در بین وراث اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *