کد خبر: 13568
تاریخ انتشار: 22/اسفند/1397 - ساعت : 15:17

مدیرعامل بیمه سلامت ایران خبر داد: اجرای 4 پروژه الکترونیک بیمه سلامت از فروردین 98

مدیرعامل بیمه سلامت ایران خبر داد: اجرای 4 پروژه الکترونیک بیمه سلامت از فروردین 98

مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: سال آینده 4 طرح نظام ارجاع الکترونیک، نسخه نویسی الکترونیک، رسیدگی الکترونیکی اسناد و استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی 5 استان اجرایی می شود.


به گزارش خط قرمز ، طاهر موهبتی در نشست هم اندیشی در جمع اصحاب رسانه گیلان با بیان اینکه حدود 40 میلیون جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: بیشترین جمعیت مربوط به روستاییان با 22 میلیون جمعیت و کمترین آن سایر اقشار، دانشجویان، خانواده های شهدا و بهزیستی هستند.

وی افزود : نسخه نویسی الکترونیکی در 31 استان کشور به اجرا درآمد و در اجرای آن، در هر استان یک شهرستان انتخاب شده که بایستی در همه شهرستان های کشور اجرایی شود.

موهبتی با اشاره به برنامه رفع همپوشانی بیمه ای بیان داشت: در این باره تفاهمنامه ای با تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ه) و نیروهای مسلح انجام شده و پیش بینی ما تا پایان امسال، برای رفع همپوشانی دو میلیون و 600 هزار دفترچه بیمه بود که بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و 800 همپوشانی بیمه ای انجام شده و در این برنامه در زمان صدور و تمدید دفترچه، همپوشانی کنترل می شود.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد جمعیت 85 درصد بیمه شده رایگان هستند، گفت: استان گیلان با یک میلیون و 300 هزار نفر بیمه شده بیش از 50 درصد افراد را تحت پوشش بیمه ای خود دارد و حدود 800 هزار نفر بیمه روستایی در گیلان هستند.

موهبتی گفت: سالیانه در گیلان 420 میلیارد تومان در بخش بیمه ای هزینه می شود و آنچه که از محل استان، درآمد سازمان است 9 میلیارد تومان بوده و این یعنی 3 درصد، از منابع داخلی استان و مابقی از کشور تامین می شود.

موهبتی در ادامه با بیان اینکه استان گیلان جزو 5 استانی است که بخش سلامت الکترونیک در آن با استان های زنجان، گلستان، آذربایجان شرقی و مازندران اجرا می شود گفت: از ابتدای سال 98 این طرح در این استان ها کلید خواهد خورد و امیدواریم تا پایان خردادماه در همه بخش ها طبق برنامه ریزی ها اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، 4 پروژه نظام ارجاع الکترونیک،نسخه نویسی الکترونیک، رسیدگی الکترونیکی اسناد و استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی را از پروژه های در دست اجرا در استان معرفی و خاطرنشان کرد: با کمک مسئولان و اداره کل بیمه سلامت تلاش می شود تا این طرح ها ظرف مدت 3 ماه در 5 استان اجرایی شود.

موهبتی گفت: نگاه ما به نظام سلامت نگاه ملی است و تلاش می کنیم تا با مدیریت صحیح، هزینه های غیر منطقی را هم برای مردم و هم برای بودجه کشور را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *