کد خبر: 32334
تاریخ انتشار: 25/اسفند/1398 - ساعت : 13:05

محوطه گمرک آستارا برای جلوگیری از کرونا روزانه ضدعفونی می‌شود

محوطه گمرک آستارا برای جلوگیری از کرونا روزانه ضدعفونی می‌شود


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان گفت: پایانه مرزی و محوطه گمرک آستارا در راستای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا به‌صورت روزانه ضدعفونی می‌شود.


هادی تیزهوش تابان با بیان اینکه اتاق بازرگانی گیلان برای مقابله با گسترش بیشتر ویروس کرونا تمهیدات خاصی را در منطقه مرزی آستارا اجرا می‌کند، اظهار داشت: محوطه گمرک آستارا در راستای جلوگیری از انتشار این بیماری به‌صورت روزانه ضدعفونی می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با بیان اینکه علاوه بر خود محوطه گمرک آستارا کامیون‌هایی که از ایران قصد تردد به سمت جمهوری آذربایجان دارند نیز ضدعفونی می‌شوند، عنوان کرد: در این راستا اقلام بهداشتی و هم محلول‌های ضدعفونی‌کننده خریداری و نسبت به پاک‌سازی محوطه گمرک آستارا اقدام می‌شود.

تیزهوش تابان از مشارکت بسیار خوب فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای تهیه و توزیع انواع لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده خبر داد و تصریح کرد: بدون شک با همکاری تمام دستگاه‌ها، بخش‌ها، سازمان‌ها و در رأس همه اینها با مشارکت آحاد مردم می‌توانیم بر معضل ویروس کرونا غلبه کرده و شرایط عادی را به گیلان برگردانیم.

وی عزم راسخ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان برای استمرار ضدعفونی کردن گمرک آستارا و تأمین لوازم بهداشتی مورد نیاز استان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: امیدواریم با تلاش‌هایی که در حال انجام است پس از خروج از بحران کنونی ثبات لازم برای پیشروی به سمت اقتصادی پویا و بالنده فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در تشریح سایر اقدامات انجام شده برای کنترل شیوع ویروس کرونا در گیلان افزود: اتاق بازرگانی گیلان با همکاری اعضاء هیئت نمایندگان اتاق تجهیزات بهداشتی و مراقبتی و پیشگیری از جمله، گان‌های یکسره ،ماسک N95 و دستگش لاتکس تهیه و به اورژانس گیلان تحویل می‌دهد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با تأکید بر اینکه این مجموعه در حد توان خود به برخی از بیمارستان‌های استان تجهیزات بهداشتی و مراقبتی از جمله ماسک و گان اهدا می‌کند، اظهار داشت: پویش نفس توسط اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و به همت فعالان بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا تشکیل شده است.

تیزهوش تابان ضمن درخواست از تمام فعالان اقتصادی و بنگاهای کوچک و بزرگ اقتصادی برای پیوستن به پویش نفس خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت کنونی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان برنامه‌های مشخصی را برای مقابله با ویروس کرونا در مبادی خروجی مرز ایران و آذربایجان واقع در گمرک آستارا انجام می‌دهد.

وی ایثار کادر بهداشت و درمان کشور به ویژه گیلان که این روزها با گذشتن از جان خود برای نجات جان بیماران در صحنه حاضر شده‌اند را در خور تقدیر و ستایش دانست و عنوان کرد: پیام اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه درگذشتگان کادر پرستاری و پزشکی شهید خدمت هستند از توجه ویژه ایشان به موضوعاتی اجتماعی حکایت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *