خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

مجتمع خدمات درمانی و توانبخشی و دارویی در استان گیلان افتتاح می شود


مدیرعامل هلال احمر گیلان از احداث مجتمع خدمات درمانی و توانبخشی و دارویی در استان گیلان خبر داد و گفت: این مجتمع در آینده نزدیک با حمایت خیرین افتتاح می شود.


مهدی ولی پور  از ارائه حدود ۲۸ هزار مورد خدمات درمانی و دارویی توسط حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان طی نیمه نخست سال جاری خبر داد و اظهار کرد: از جمله وظایف جمعیت‌های ملی رفع آلام و کمک به سلامت انسان‌هاست.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ایران در طول دوران فعالیت خود فراز و نشیب های متفاوت داشته است، افزود: در گذشته جمعیت هلال احمر شبکه بزرگ درمان بود، اما امروزه نقش جمعیت هلال احمر به حوزه امداد و نجات شیب بیشتری پیدا کرده است. با این وجود همواره هنر جمعیت هلال ‌احمر در حوزه سلامت کمرنگ نشده و نسبت به سایر سازمان های مردم نهاد در این زمینه بسیار درخشیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با تاکید بر ضرورت پررنگ تر کردن نقش جمعیت در حوزه سلامت، بیان کرد: از اولویت ‌های هلال احمر در حوزه سلامت، کمک به تامین سلامت آسیب ‌دیده‌ترین بخش جامعه است، چرا که هدف جمعیت هلال احمر برداشتن باری از دوش دولت در حوزه سلامت و فعالیت در حوزه‌هایی است که سایر نهادها و بخش‌های خصوصی حاضر به پذیرش مسئولیت این بخش نیستند. علاوه بر این باید همه تلاش خود را به کار ببندیم تا در زمینه آمادگی شرایط اضطراری برجسته باشیم.

ولی پور، توجه به ارزش‌های سازمانی این جمعیت را بسیار ضروری دانست و گفت: خدمات جمعیت هلال احمر به مردم باید شایسته ارائه شود و لذا باید به رعایت استانداردها در ارائه خدمات توجه جدی داشت.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر در ارائه خدمات سلامت به مردم در مقایسه با سایر دستگاه‌ها از استانداردها جلوتر است، اظهار کرد: زنجیره مغفول حوزه سلامت در کشور، توانبخشی است که اهمیت آن بیش از درمان بوده و امیدواریم از این طریق، شاهد شکل‌گیری زنجیره توانبخشی در کشور و استان گیلان باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از احداث مجتمع خدمات درمانی و توانبخشی و دارویی در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: جانمایی این مرکز توسط جمعیت هلال احمر در یک مکان درخور شان مردم استان در شهر رشت مشخص و در حال حاضر داروخانه جمعیت هلال احمر در آن مستقر شده است. در آینده نزدیک نیز حوزه درمان و توانبخشی با حمایت خیرین افتتاح می شود.

ولی پور با اشاره به عملکرد حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گیلان در نیمه نخست امسال، عنوان کرد: بیش از ۱۰۱۳ مورد خدمات درمانی و بیش از ۲۶ هزار و ۹۶۲ خدمات دارویی و همچنین اجرای طرح ویزیت و خدمات درمانی رایگان به مناسبت هفته هلال احمر و هفته ملی سلامت در مجموع به ارزش ۱۱ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال توسط حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان ارائه شده است.

وی همچنین به سازماندهی تیم های درمان اضطراری اشاره و متذکر شد: جمعیت هلالاحمر استان در بخش BHCU دارای ۱۶ تیم و در بخش RDH دارای شش تیم است که با ۳۶۹ نفر داوطلب با تخصص های مختلف درمان اضطراری هموطنان را در مواقع حوادث پوشش می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان برگزاری اردوی بقا در شرایط سخت در اردوگاه چاف، دریافت ۵۰۰ محموله واکسن مننژیت برای حجاج تمتع در سال ۹۸، اجرای طرح ملی فشار خون همزمان با برگزاری یادواره شهدای امدادگر استان، دریافت واکسن(ب. ث. ژ) از انستیتو تهران، اجرای ویزیت رایگان فشار خون و تست قندخون با همکاری استانداری و خرید ۵۰۰ در معادل ۵۰ ویال واکسن مننژیت جهت واکیسناسیون زائران عتبات عالیات در اربعین سالجاری را از جمله اقدامات شاخص حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *