کد خبر: 55742
تاریخ انتشار: 18/تیر/1401 - ساعت : 17:25

مالیات به تراکنش کارت خوان ها اجحاف در حق مردم است

مالیات به تراکنش کارت خوان ها اجحاف در حق مردم است

اختصاصی خط قرمز – نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت : مالیات برای تراکنش کارت خوان ها اجحاف در حق مردم است .

خلیل بهروزی فرنماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی که در رشت صورت گرفت خواستار اصلاح تعیین و تکلیف تراکنش بانکی از طریق دستگاه های کارت خوان شد و گفت : تعریف منطقی و معقولی از درآمد ها نشده و تراکنش کارت خوان ها برای مردم اجحاف زیادی به همراه دارد .
خلیل بهروزی فر افزود : میوه فروش و دستفروشی که از طریق دستگاه کارت خوان کسب درآمد دارد نباید مستلزم مالیات برای این امر گردد .
وی با تاکید بر اصلاح قانون ارزش افزوده و تراکنش های بانکی از طریق دستگاه های کارت خوان ، تصریح کرد: مالیات از منابع پایدار درآمدبرای دولت است اما نباید منجر به اجحاف در حق مردم شود.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت منطقه آزاد انزلی تصریح کرد : منطقه آزاد انزلی در شرایط مطلوبی نیست و نیاز به تغییرات اساسی دارد .
وی ظرفیت منطقه آزاد را بسیار مهم عنوان کرد و گفت : وضعیت منطقه آزاد انزلی نیازمند تغیراتی سریع و اساسی است ‌.

گفتنی است که در این جلسه مجمع نمایندگان گیلان و مدیران دستگاه های گمرک، سرپرستی امور بانک ها، بیمه ایران ، اموال تملیکی ، اداره کل امور مالیاتی ، اقتصاد و دایی و بورس حضور داشتند و با وزیر اقتصاد و دارایی چالش ها و موانع اقتصاد گیلان را مورد بررسی قراردادند .

طیبه قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *