کد خبر: 32733
تاریخ انتشار: 13/فروردین/1399 - ساعت : 12:00

لباسهای مخصوص نانو به نیروهای جمع آوری زباله در رشت اهدا شد

لباسهای مخصوص نانو به نیروهای جمع آوری زباله در رشت اهدا شد


شهرداری رشت به نیروهای جمع آوری کننده زباله که همراه ماشین، کار جمع آوری زباله ها را از کوچه ها و خیابانهای شهر انجام می دهند، لباسهای مخصوص نانو تحویل داده است.


اهدای این لباسها به نیروهای جمع آوری کننده زباله گامی در جهت بهبود شاخص های سلامتی و بهداشتی پرسنل شهرداری محسوب می شود.

لباسهای نانو که از پارچه های مخصوص با الیاف نانو ساخته و تهیه شده از ساختارهایی است که تحولی در تولید نساجی ایجاد کرده است.

کاربرد فناوری نانو در تولید نساجی منجر به تولید پارچه هایی با مقاومت شیمیایی بالا، ضد آب، خواص ضد باکتری و ویروسی و موارد دیگر از این دست شده است که با استفاده از روشهای دیگر تهیه و تولید اینگونه لباسها امکانپذیر نیست.

ذرات یا الیاف نانو می توانند منجر به بهبود خواص پارچه بدون افزایش قابل توجه وزن و ضخامت آنها باشند.

اینگونه لباسها علاوه بر سبک وزن بودن پارچه، به حفاظت و سلامت بدن فرد استفاده کننده نیز کمک می‏ کنند.

لباسهای اهدایی هم ضد باکتری و هم ضد ویروس بوده و احتمال ابتلای افراد استفاده کننده به بیماریها را به شدت کاهش می دهند.

کارشناسان مرتبط با تولید لباسهای نانو می گویند در تحقیقات انجام شده، گزارش گردیده است که این پارچه ها همچنین ضد آلرژی و انتقال بیماری هستند و تمام افرادی که از آنها استفاده می کنند می توانند گامی مهم در راستای سلامتی و بهداشت فردی بردارند.

تحویل این لباسهای محافظ به کارگران خدمات شهری شهرداری رشت نشانگر و بیانگر علاقه مندی و حساسیت مدیران شهرداری نسبت به سلامت و بهداشت پرسنل شهرداری رشت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *