کد خبر: 13557
تاریخ انتشار: 22/اسفند/1397 - ساعت : 14:21

لایحه اصلاح بودجه سازمان حمل و نقل شهرداری رشت بررسی شد

لایحه اصلاح بودجه سازمان حمل و نقل شهرداری رشت بررسی شد

در جلسه هشتاد و یک کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای رشت، لایحه اصلاح بودجه سازمان حمل و نقل شهرداری رشت بررسی شد.


به گزارش خط قرمز ،جلسه هشتاد و یک کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای رشت با حضور اعضای شورا و مدیران شهرداری برگزار شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با اشاره به در پیش بودن سال نو اظهار داشت: در روزهای پایانی سال قرار داریم و این روزها برای پرسنل شهرداری روزهای کاری پرفشاری می باشد.
حجت جذب در همین راستا از همه پرسنل شهرداری قدردانی کرد.
وی در خصوص لایحه کمک به یکی از شهرواندان بیان داشت: این لایحه مربوط به یکی از بانوان سرپرست خانوار می باشد که در دفاع مقدس نیز حضور داشتند و در حال حاضر بنا به مشکلات عدیده ای که دارند، شهرداری لایحه درخواست کمک به این شهروند را به شورا ارائه کرد.
در ادامه در کمیسیون برنامه و بودجه شورا با لایحه کمک مالی به یکی از شهروندان موافقت شد.
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با اشاره به سیاست حوزه مدیریت شهری برای داشتن تراموا در سطح شهر رشت بیان نمود: حرکت در راستای داشتن تراموا، مستلزم فراهم نمودن پیش نیازهایی مانند خط بی آر تی است. گام برداشتن در این جهت و حتی حفظ شرایط موجود برای سازمان حمل و نقل هزینه بر است.
فرهام زاهد با اشاره به نقش سازمان ها در خدمات رسانی به مردم خواستار توجه بیشتر به بررسی بودجه سازمان های شهرداری شد و افزود: با توجه به اینکه بودجه جاری شهرداری مرکز را کاهش دادیم، بودجه سازمان های باید با دقت بیشتری بررسی شود تا حوزه هایی که از کارایی کمتری برخوردار هستند شناسایی شوند و به حوزه هایی مانند آتش نشانی و حمل و نقل که به شکل مستمر به مردم خدمت رسانی می کنند با عدالت رفتار شود.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور تصریح کرد: برای تهیه لوازم خودرو باید استاندارهای گارانتی رعایت شود و با توجه به شرایط شهرداری در پرداخت هزینه ها به شکل بلند مدت و همچنین شرایط نابسامان بازار، تهیه لوازم برای اتوبوس ها سخت می باشد و اگر در این خصوص برنامه ریزی نشود، اتوبوس های موجود نیز قادر به سرویس دهی به شهروندان نخواهند بود.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با انتقاد از اجحاف در پرداخت حقوق حوزه های مختلف بیان داشت: برخی از حوزه ها مانند آتش نشانها و پاکبانان از اهمیت فراوانی برخوردار هستند و شهر نیاز به خدمات مستمر این حوزه ها دارد. اما پرداخت حقوق پرسنل متاسفانه به ابزاری در جهت قدرت نمایی و تبلیغاتی برای برخی مدیران تبدیل شده است و اکنون در شرایطی که برخی حوزه ها حقوق خود را به روز دریافت نموده اند، شاهد پرداخت نشدن حقوق چند ماه پرسنل سازمان حمل و نقل می باشیم. باید با یک برنامه ریزی صحیح پرداخت حقوق تمام پرسنل شهرداری منظم شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *