کد خبر: 56315
تاریخ انتشار: 14/مرداد/1401 - ساعت : 09:24

كشف بيش از 5 تن مرغ فاقد مجوز در رودبار

كشف بيش از 5 تن مرغ فاقد مجوز در رودبار

فرمانده انتظامي استان از كشف 5 تن و 620 كيلوگرم مرغ فاقد مجوز حمل و بهداشت در شهرستان رودبار خبر داد.

سردار “عزيزاله ملكي” در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اشاره به تلاش‌هاي شبانه‌روزي مجموعه انتظامي براي پيشگيري از وقوع جرايم اظهار داشت: كنترل محورهاي مواصلاتي استان به منظور مقابله با ورود و خروج كالاي فاقد مجوز و قاچاق به صورت مستمر در دستور كار پليس قرار دارد.

وي در ادامه گفت: ماموران كلانتري 16 رستم‌آباد شهرستان رودبار حين گشت‌زني در سطح حوزه استحفاظي به 2 دستگاه كاميونت كه از مسير شمال به جنوب در حال حركت بودند، مشكوك شده و براي بررسي آنها را متوقف كردند.

فرمانده انتظامي استان گيلان اذعان داشت: در بازرسي از اين خودروها، 2 هزار و 450 قطعه مرغ زنده فاقد مجوز حمل و بهداشت به وزن تقريبي 5 تن و 620 كيلوگرم كشف شد.

اين مقام ارشد انتظامي با بيان اينكه پس از هماهنگي قضائي رانندگان خودروهاي مورد نظر به همراه طيور كشف شده براي سير مراحل قانوني به اداره دامپزشكي ارجاع داده شد افزود: كارشناسان ارزش اين كشفيات را 3 ميليارد و 900 ميليون ريال برآورد كردند.

سردار ملكي تصريح كرد: با توجه به اينكه دام و طيور قابليت انتقال بيماري را دارند بايد با مجوز دامپزشكي حمل شوند و در غير اين صورت جزء محموله‌هاي غيرمجاز محسوب مي‌شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *