کد خبر: 6035
تاریخ انتشار: 8/آذر/1397 - ساعت : 15:33

فعالیت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ثبت جهانی شد

فعالیت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ثبت جهانی شد

فعالیت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در خصوص مصرف منطقی آنتی بیوتیک، به عنوان یکی از سه طرح برتر کشور، در لیست 353 فعالیت موثر سازمان جهانی بهداشت (WHO)، قرار گرفت.
به گزارش خط قرمز ، در راستای مصرف و تجویز منطقی آنتی بیوتیک و همچنین پیشگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها، کمپینی با حضور سازمان های ذی ربط شامل؛ سازمان جهانی بهداشت (WHO) و سازمان جهانی خواربار (FAO)، با حضور 80 کشور از سراسر جهان برگزار شد و طی آن 353 فعالیت موثر، به ثبت رسید. در این زمینه، فعالیت بهداشتی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یکی از 3 طرح منتخب از کشور ایران از سوی سازمان جهانی بهداشت شناخته شد.
 
مقاومت آنتی بیوتیکی یکی از مهمترین مسایل بهداشتی و درمانی کشور است، در این راستا، آگاه سازی فعالان درمانی و مصرف کنندگان جهت احتیاط و دقت در تجویز آنتی بیوتیک ها، ارایه راه کارهای مناسب، طراحی و اصلاح راهنماهای موجود در مراکز درمانی بسیار حایز اهمیت است. حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با استقرار الگوی “منع تجویز بیش از سه قلم دارو” از طریق برگزاری کارگاه ها و جلسات آموزشی برای بیش از 300 پزشک خانواده و 250 ماما در مراکز بهداشتی و درمانی، توانست به این مهم دست یابد.
 
گفتنی است: فعالیت موثر دانشگاه علوم پزشکی گیلان به نام Training: Prescription and rational use of drugs training for physicians and midwives و با آدرسGUILAN UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCES, RASHT, IRAN | ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN در کنار دو فعالیت از استان های تهران و همدان، به ثبت رسید. همچنین، از آن جایی که مقاومت دارویی یکی از مهمترین معضلات بهداشتی و درمانی کشور است، تجویز و مصرف منطقی داروها به ویژه آنتی بیوتیک ها از راهبردهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *