خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

فصل صیدماهی در گیلان آغاز شد


مدیرکل شیلات گیلان از آغاز فصل صید ماهی در استان گیلان از ۲۰ مهر خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در صورت مناسب بودن شرایط جوی، صیادان گیلانی تا پایان فصل صید که اواسط فرودین سال آینده است سه هزار تن ماهی صید کنند.


صمد درویشی  با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت بسیار خوب در حوزه صیادی است، اظهار کرد: استان گیلان دارای منابع آبی بسیار خوبی بوده و در این استان صیادان و پره‌های صیادی بسیار زیادی وجود دارد که بسیار به ایجاد اشتغال پایدار در استان گیلان کمک می‌کند.

وی با اشاره به آغاز تاریخ فصل صید ماهی در استان گیلان گفت: بر اساس تصمیم سازمان شیلات کشور، صید ماهی در استان گیلان از ۲۰ مهر آغاز و تا فروردین‌ ماه ادامه دارد.

مدیرکل شیلات گیلان با اذعان به اینکه صید ماهی در منطقه غربی استان گیلان زودتر آغازشده است، افزود: صید ماهی در مناطق غربی استان گیلان به دلیل شرایط اقلیمی آغاز شده است.

درویشی با بیان اینکه ماهیان سفید، کفال، سیم و سوف بیشترین ماهیان استخوانی دریای خزر هستندکه در گیلان صید می‌شود، تصریح کرد: بر اساس آخرین برآورد سازمان شیلات ذخیره ماهی سفید دریای خزر ۳۵ هزار تن و کفال ۱۲ هزارتن است که صیادان شمال کشور با رویکرد احتیاطی مجازند حدود ۶ و نیم تا هفت هزار تن ماهی سفید و دو هزار تن ماهی کفال صید کنند.

وی با اشاره بر میزان صید پیش‌بینی‌شده در استان گیلان گفت: در استان گیلان ۵۰ شرکت تعاونی پره صیادی و بیش از چهار هزار صیاد وجود دارند و پیش‌بینی می‌شود در صورت مناسب بودن شرایط جوی، صیادان گیلانی تا پایان فصل صید که اواسط فرودین سال آینده است سه هزار تن ماهی صید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *