کد خبر: 13669
تاریخ انتشار: 24/اسفند/1397 - ساعت : 10:49

فرمانده نداجا در رشت: ایجاد تمدن دریایی ایران در گام دوم انقلاب

فرمانده نداجا در رشت: ایجاد تمدن دریایی ایران در گام دوم انقلاب

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه منطقه غرب آسیا با وجود گذرگاه‌های حساس نقطه اتصال سه قاره محسوب می‌شود، گفت: ایران با قرار گرفتن در این منطقه به مرکز ترابری انرژی جهان تبدیل‌شده به‌طوری‌که متوقف کردن گذرگاه‌ها می‌تواند توقف انرژی در جهان را سبب شود.


به گزارش خط قرمز امیر دریادار حسین خانزادی صبح امروز در مراسم دانش‌آموختگی و دریافت درجه دانش آموزان فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم علیه‌السلام نداجای رشت اظهار کرد: آنچه در رژه یگان‌های نمونه امروز پیدا بود صلابت و اقتدار نیروهای راهبردی دریایی ارتش ازجمله دانش‌آموختگان و دانش آموزان مرکز تخصص‌های دریایی باقرالعلوم بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز نشان دادید که آمادگی لازم را دارید همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، مظهر اقتدار ملت ایران در دریا باشید.

وی با اشاره به نقش استراتژیکی جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا از موقعیت ویژه‌ای برخوردار بوده و دارای موقعیت گذرگاهی است، جوانان برومندی که قرار است گام دوم انقلاب با دستان آنان محقق شود باید بدانند در منطقه ای قرار گرفته‌اند که تکنسین‌های جهان از آن به عنوان قلب زمین نام می‌برند. این منطقه نقطه اتصال سه قاره مهم است و این ظرفیت، منطقه را به مرکز بزرگ جابه جایی تبدیل کرده است.

خانزادی با بیان اینکه ارتش راهبردی نیروی دریایی طی سال‌های متمادی از سواحل کشور به‌ویژه خلیج‌فارس حفظ و حراست کرده و سرمایه‌ای به نام عزت در کشور به دست آورده، افزود: خلیج‌فارس، تنگه هرمز و سایر تنگه‌های حساس و راهبردی ایران منطقه اقیانوس هند را به کریدور شمال-جنوب متصل کرده و ایران را با ظرفیت‌های عظیمش در دنیا به قدرت عملیاتی تبدیل ساخته است‌.

وی با بیان اینکه دوسوم تجارت دریایی توسط گذرگاه‌های مهم ایران انجام می‌شود و این فرصت بزرگی را برای تعامل و همکاری سایر کشورها با ایران را فراهم می‌سازد، گفت: امروز ایران با داشتن گذرگاه‌های حساس و قرار گرفتن در مرکز انرژی جهان و تبادلات تجاری و مالی به کانون توجه جهان تبدیل‌شده و حفظ و حراست از آن بیش از گذشته مورد توجه است.

فرمانده نداجا با اشاره به پیروزی ایران در جنگ نابرابری تحمیلی علیه ایران خاطرنشان کرد: درحالی‌که دنیا پشت دشمن ایستاد فرزندان این مملکت در عین نابرابری دشمن و ناباوری آن‌ها مقاومت کرد و حاضر نشد جزئی از خاک خود را به دشمن بسپارد.

خانزادی با بیان اینکه فرزندان و جوانان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس از ظرفیت‌های خود استفاده کرده‌اند درحالی‌که دشمن انتظار نداشت ایران بتواند مقاومت کند تصریح کرد: به برکت خون شهدا و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و نیروهای مسلح ازجمله ارتش راهبردی نیروی دریایی، ایران اسلامی هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد شرایط تلخ جنگ مجدد تکرار شود.

وی موفقیت حاصله ایران طی ۴۰ سال اخیراً بیانگر حرکت جهادی و مستمر آن برشمرد و گفت: ایران اسلامی در راستای تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی حرکت جهادی انجام داده به‌گونه‌ای که امروز ما در اکثر علوم و فنون به استقلال کامل رسیده‌ایم.

فرمانده نیروی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به استقلال کامل ایران در آموزش نیروهای تخصصی بیان کرد: امروز ایران اسلامی به استقلال کامل در آموزش رسیده درحالی‌که درگذشته برای تربیت نیروی متخصص، کارکنان خود را به خارج از کشور اعزام می‌کرد و فرهنگ عاریه‌ای را به داخل کشور می‌آورد.

خانزادی با اشاره به برگزاری نشست بین‌المللی  سال گذشته ارتش راهبردی جهان در تهران بیان کرد: برگزاری چنین اجلاس مهم و بین‌المللی در ایران اسلامی تحسین مدعیان نیروی دریایی جهان را برانگیخت به‌گونه‌ای که آن‌ها اذعان کردند کاری که نیروی دریایی جوان ایران کرده هیچ‌گاه آن‌ها نمی‌توانند به ثمر برسانند.

دریادار خانزادی با بیان اینکه دستیابی به جدیدترین فناوری‌های دریایی با استقلال کامل در نیروی دریایی محقق شده است، ادامه داد: ساخت زیردریایی‌ها، طراحی هواپیماهای بومی، طراحی تجهیزات عرصه رزم زمینی و… از جمله اقداماتی است که در  بعد از انقلاب و با همت جوانان این مرزوبوم محقق شده است.

فرمانده نداجا با بیان اینکه ایران اسلامی چهار دهه موفقیت را باصلابت و اقتدار پیشرفته تصریح کرد: مسیر اقتدار و صلابت و حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش متوقف نمی‌شود بلکه در گام دوم انقلاب به گونه مضاعف توسط جوانان ادامه خواهد یافت.

خانزادی با بیان اینکه پیمودن مسیر پرافتخار و اقتدار و صلابت ایران اسلامی در آب‌های شمال جنوب با تلاش جوانان محقق می‌شود افزود: جوانان باید برای دستیابی به مسیر اقتدار و صلابت برای ملت ایران باایمان شجاعت و دانش حرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه جوان دانش‌آموخته ارتش امروز باید ایمان شجاعت و دانش را توأم با یکدیگر داشته باشد تصریح کرد: باید به خداوند، انقلاب و ولایت‌فقیه ایمان داشت و همچنین اگر شجاعت نباشد و مرعوب دشمن می‌شویم و اگر دانش کافی نداشته باشیم مجبوریم از روی دست دشمن تجهیزات نظامی بسازیم.

فرمانده نداجا با تأکید بر اینکه ارتش راهبردی نیروی دریایی در آغاز یک راه است گفت: نیروی راهبردی جوان باید موجب اقتدار ایران باشد و انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب به جوانان سپرده‌شده که باید جوانان در این گام موجب اقتدار جمهوری اسلامی ایران و جهان باشند.

دریادار خانزادی با تاکید بر توانمندی جوانان در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: استکبار بداند، جمهوری اسلامی ایران با حرکت در مسیر خوباوری و خودکفایی استکبار، روزی آنها را به طور کامل از منطقه و غرب آسیا خارج می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *