خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

فرمانده سپاه قدس گیلان : 80درصد مفاسد اداری توسط بسیج و سپاه کشف و پیگیری می‌شود


سردار محمد عبدالله‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت انقلاب در بیانیه گام دوم ذکر شده است اظهار داشت: انقلاب ما برکات زیادی داشت و در بیانیه گام دوم نیز به مباحثی از جمله عزت ملی و روابط خارجی، مبارزه با فساد و برپایی عدالت و همچنین سبک زندگی اشاره شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در بیانیه گام دوم بر ضرورت توجه به رسانه‌های اثر‌گذار تاکید شده است بیان کرد: پس از بیانیه گام دوم، ارتباط خود با صدا و سیما و رسانه‌های دیگر را بیشتر کردیم و علاوه بر آن با برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه به تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب پرداختیم.


وی با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب بیش از 40 بار از کلمه جوان استفاده شده است خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور فضا برای جوانان باز نشده است اما در مجموعه سپاه تلاش کردیم که فضا را برای آنها آماده کنیم و در حوزه‌های مختلف به آنها میدان دادیم.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه هسته‌های علمی پژوهشی توسط سپاه راه‌اندازی شده و جوانان در آن فعالیت دارند عنوان کرد: در حوزه فرهنگی، هنری و اجتماعی نیز با ترویج کتابخوانی برای جوانان کار کردیم و ایمان داریم که برای حل مشکلات در حوزه‌های مختلف از جمله کارآفرینی نیازمند حضور جوانان هستیم.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان از راه‌اندازی دانشگاه بسیج جهت رفع نیازهای انقلاب خبر داد و تصریح کرد: جوانان باید واقعیت‌ها را بدانند از این رو تلاش شده که روابط خشک ساختاری در سپاه از بین برود و روابط انسانی و اداری ما به هم بسیار نزدیک است.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت سپاه مدیون آزاد بودن فضای داخلی این نهاد است خاطرنشان کرد: گیلان جزو 10 استانی است که شهرک علم و فناوری تا سال 1400 در سازمان بسیج در آن ایجاد می‌شود‌.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه مجوز کار شرکت‌های دانش بنیان برای مجموعه سپاه گرفته شده است اظهار داشت: طرح 5 ساله‌ای در کل کشور اجرایی می‌شود که قرار است طی آن تا سال 1404، 40 هزار شرکت دانش بنیان در کشور ایجاد شود.

فرمانده سپاه گیلان با بیان اینکه در موضوع عدالت اجتماعی ضعف داریم و برای مبارزه با فساد نیازمند ایجاد تحول در ساختار اداری هستیم افزود: مدیری که فاسد است باید برکنار و تنبیه شود البته بیش از 80 درصد مفاسدی که با آن برخورد شده توسط بسیج و سپاه کشف و پیگیری می‌شود.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه راه مقابله با کرونا اقناع افکار عمومی و پیشگیری از این ویروس است گفت: در طرح شهید سلیمانی، 850 هزار خانوار گیلانی شناسایی و رصد می‌شوند و اگر کسی دچار علائم بیماری بود در خانه قرنطینه شده اما وسایل و داروی مورد نیاز وی را تامین می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *