خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

فرمانده سپاه رشت خبر داد برگزاری بیش از ۴۸۰ ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در رشت

فرمانده سپاه رشت، از برگزاری بیش از ۸۰ برنامه محوری به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: همچنین بیش از ۴۰۰ برنامه فرهنگی در سطح پایگاه های مقاومت بسیج رشت همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می شود.

به گزارش خط قرمز و به نقل از ایسنا- سرهنگ علی اکبر قاسمی در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اظهار کرد: دفاع مقدس نورانی ترین دوران تاریخ ایران اسلامی است و درس عزت و شهادت و شهامت و مجاهدت را از شهدا و رزمندگان آموختیم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس به ما یاد داد حتی با دستان خالی باید در مقابل ستمگران ایستاد، افزود: با مجاهدت شهدا و رزمندگان، جهانیان عظمت ملت ایران را مشاهده کردند و در مقابل ما سر تعظیم فرود آوردند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی شهرستان رشت، دفاع مقدس را نمایش استعداد و هوش و توانایی و توانمندی ملت ایران دانست و تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همت بالا و غیرت انقلابی ما به منصه ظهور رسید و شعار «ما می توانیم» را باور و عمل کردیم. امروز نیز در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس با صدای بلند و رسا شعار «ما قوی هستیم» را اعلام می کنیم.

قاسمی، جنگ هشت ساله را پیامد اسلامی شدن حکومت در ایران دانست و عنوان کرد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، دشمنان جنگ تحمیلی را برای خاموش کردن انقلاب اسلامی به راه انداختند، اما دفاع مقدس موجب شعله ورتر شدن روحیه انقلابی ملت ایران شد.

وی هدف از جنگ ایران و عراق را پایان دادن به انقلاب اسلامی دانست؛ نه فقط اشغال ایران و گفت: دشمنان می خواستند اسلام را از انقلاب حذف کنند و لذا دفاع مقدس دفاع از اسلامیت انقلاب بود. مادامی که انقلاب اسلامی به حرکت خود در خط اسلام ناب محمدی(ص) ادامه می دهد، دشمنی دشمنان نیز ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه رشت، دفاع از سرزمین را یک امر مهم و ارزشمند دانست و اضافه کرد: دفاع مقدس تنها دفاع از ایران نبود، بلکه دفاع از ایران اسلامی بود و لذا برای ما مقدس است.

وی با اشاره به ویژگی های دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: اولین ویژگی که دفاع مقدس را به گنجی ذی قیمت برای ما تبدیل کرده، جهاد در راه خداست. در واقع رزمندگان در دوران دفاع مقدس با تمسک به مکتب عاشورا جهاد در راه خدا را انتخاب کردند. دومین ویژگی دفاع مقدس، معنویت جبهه ها و رزمندگان بود که حماسه های بزرگی را آفرید.

قاسمی، استقامت، شجاعت، برادری، همدلی، بی اعتنایی به دنیا و شهادت طلبی رزمندگان را از دیگر ویژگی های دفاع مقدس دانست و یادآور شد: رهبری، فرماندهی و مدیریت حکیمانه امام در دوران جنگ و قاطعیت ایشان در تصمیم گیری ها، ارتباط معنوی رزمندگان با امام، حضور زنان در جبهه ها و پشت جبهه، نقش روحانیت در خطوط مقدم و… موجب شد دفاع مقدس دیروز، بازدارندگی امروز را ایجاد کند.

وی با اشاره به جایگاه جهاد و دفاع در آموزه های دینی، گفت: چون دفاع مقدس جهاد در راه خدا بود، خداوند نیز به دفاع مقدس ارزش فراوان عطا کرده است.

فرمانده سپاه رشت، با بیان اینکه امام خمینی(ره) دفاع مقدس را در سه صحنه بین المللی، منطقه ای و داخلی مدیریت کرد، افزود: امام با ایجاد آرامش در جامعه، حذف لیبرال های طرفدار بیگانه از عرصه سیاسی جنگ، تقویت روحیه ارتش و سپاه، ارتقای ظرفیت و مقاومت مردم برای تحمل مصائب جنگ همچون شهادت و جانبازی و ایجاد وحدت و انسجام ملی در مردم، پیروزی در دفاع مقدس را رقم زد؛ به گونه ای که صدام بعد از هشت سال جنگ نتوانست حتی یک وجب از خاک کشور را به تصرف خود درآورد.

وی فرهنگ دفاع مقدس را یک ابرفرهنگ دانست که در زیرمجموعه خود هزاران خرده فرهنگ مانا تولید کرده است و متذکر شد: فرهنگ دفاع مقدس یک فرهنگ مرجع است و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، این فرهنگ والا تاریخ را تغذیه می کند. درخشش فرهنگ دفاع مقدس نه تنها در تمام عرصه ها ظهور و بروز دارد، بلکه توانسته خرده فرهنگ های غلط را به حاشیه براند و حتی مخالفان جمهوری اسلامی حرمت و قداست شهدا و جانبازان را نگه می دارند و ایثارشان را می ستایند.

فرمانده سپاه رشت، دفاع مقدس را کارخانه تولید فرهنگ های مانا برای دیروز و امروز و فردای ایران اسلامی دانست و ادامه داد: یکی از دستاوردهای دفاع مقدس اعتماد به سنت الهی است، یعنی پیروزی و شکست و عزت و ذلت نزد خداوند است و اگر خدا را یاری کنیم و در مسیر سنت های الهی قدم برداریم، خداوند پیروزی ما را تضمین می کند و در دوران دفاع مقدس قدرت خدا را دیدیم.

قاسمی، با اشاره به انسجام و یکپارچگی ملت ایران در برابر دشمن متجاوز، یادآور شد: همه اقوام و نژادهای ایرانی فرزندان خود را به میدان نبرد فرستادند تا در برابر دشمنان مقاومت کنند و امروز از همه استان ها شهید داریم. استان گیلان نیز ۸۰۰۰ شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) خودباوری را به جوانان تزریق کرد، گفت: خودباوری موجب شد پیروز میدان باشیم و اگر این خودباوری ملی نبود سرنوشت جنگ در همان روزهای نخست به سود دشمن رقم می خورد. در واقع در دوران دفاع مقدس احساس عزت و خودباوری و اعتماد به نفس و استقلال و خوداتکایی در قلب ملت ایران جوشید، اما امروز جای خالی این اعتماد به نفس و خودباوری در برخی از مسئولان دیده می شود.

فرمانده سپاه رشت، بازگشت به فرهنگ و دستاوردهای دفاع مقدس را راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور دانست و عنوان کرد: دفاع مقدس به ما آموخت که نمی توانیم امنیت ملی را از بیگانه طلب کنیم و برای حفظ امنیت باید روی پای خودمان بایستیم و دل به بیگانه نبندیم.

وی تنها راه پیروزی را مقاومت دانست و اظهار کرد: امروز تئوریستین های نظامی دنیا پی برده اند که برای فتح ملت ها باید افکار و عقاید آنان را تصاحب کنند و لذا امروز جمهوری اسلامی جنگ نظامی ندارد، اما دشمنان در قالب جنگ نرم می خواهند افکار و ادراک ما را تغییر دهند و جوانان راه حلی جز پناه بردن به بیگانه و تسلیم در برابر دشمن نداشته باشند.

قاسمی، توسل به شهدا را راهکار پیروزی در جنگ نرم دانست و متذکر شد: اهداف پلید و خصمانه دشمن برای ضربه زدن به انقلاب نشان دهنده اهمیت جمهوری اسلامی است، زیرا ایران بزرگترین قدرت در حوزه خلیج فارس است و ۱۶ درصد نفت دنیا و ۴۵ درصد ذخایر گازی دنیا را دارد و دو نقطه استراتژیک جهان در اختیار ماست. این تصور غلط است که دشمن پای میز مذاکره می آید تا مشکلات ما را حل کند و باید از شهدا بیاموزیم که رمز پیروزی مقاومت و ایستادگی است.

فرمانده سپاه رشت، از برگزاری بیش از ۸۰ برنامه محوری به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: همچنین بیش از ۴۰۰ برنامه فرهنگی در سطح پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان رشت همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می شود.

وی تجلیل از ۱۰۰ نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس، برگزاری نشست گفت وگومحور پاسخ به شبهات و خاطره گویی با محوریت دفاع مقدس، نواخته شدن زنگ مقاومت در شبکه شاد و به صورت نمادین در مدارس، روایتگری رزمندگان، برگزاری مسابقه با محوریت وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی و برپایی موکب فرهنگی با موضوع محرم، اربعین و دفاع مقدس را از جمله این برنامه ها دانست.

قاسمی، از برگزاری نشست های بصیرتی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب، مسابقات ورزشی و جشنواره های صنایع دستی نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده های شهدا، حضور در مراسم میهمانی لاله ها، تجلیل از ۲۴۰ فرهنگی بسیجی، برپایی میز خدمت در محلات آسیب پذیر، اهدای ۱۵۰ بسته لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند، افتتاح ۱۰ واحد مسکن محرومین و احداث دو پایگاه مقاومت بسیج نیز اجرایی می ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *