کد خبر: 32895
تاریخ انتشار: 19/فروردین/1399 - ساعت : 15:51

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد :کشف بیش از ۸۱۴ هزار اقلام بهداشتی احتکار شده در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد :کشف بیش از ۸۱۴ هزار اقلام بهداشتی احتکار شده در گیلان


فرمانده انتظامی گیلان با تاکید بر استمرار برخورد پلیس با محتکران اقلام بهداشتی و مورد نیاز عمومی گفت: ۸۱۴۳۴۳ عدد انواع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده احتکار شده از ابتدای شیوع ویروس کرونا در گیلان کشف شده است.


سردار عزیزاله ملکی  ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب و مطلوب مردم با پلیس در اجرای هرچه بهتر طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، در خصوص عملکرد پلیس گیلان جهت کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، با بیان اینکه از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی، ۵۷۳ دستگاه خودرو به علت عدم توجه به ممنوعیت‌های تردد در استان توقیف شده‌اند، اظهار کرد: ۳۴۸۴ راننده متخلف نیز به علت تردد غیرضروری و عدم توجه به مقررات اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال قانون شدند.

وی مجموع نیروی کادر و وظیفه به کارگیری شده در اجرای این طرح را ۱۵۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۶۱۷۵۰ نفر در مبادی کنترلی مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.

سردار ملکی ضمن هشدار و تذکر به محتکران اقلام بهداشتی و درمانی و برهم زنندگان امنیت روانی مردم، گفت: غلبه بر این ویروس منحوس و مهار و کنترل این بیماری نیازمند مشارکت جمعی آحاد مختلف مردم است.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به تشریح کشفیات اقلام احتکار شده بهداشتی و درمانی مورد نیاز عمومی از ابتدای شروع ویروس کرونا پرداخت و تصریح کرد: ماموران انتظامی گیلان از ابتدای شیوع این بیماری، ۷۲ هزار و ۸۹۵ عدد انواع ماسک، ۴۶۱ هزار و ۸۵۸ عدد انواع دستکش بهداشتی، ۳۷۳۱ لیتر الکل، ۷۰ هزار و ۱۹۶ محلول ضد عفونی‌کننده، ۶۰۰۰ عدد انواع دستمال ضدعفونی کننده، ۳۳۰ لیتر انواع مایع بهداشتی و ۱۹۹ هزار و ۳۳۳ عدد انواع اقلام بهداشتی که توسط برخی از سودجویان احتکار شده بود را کشف که در این خصوص ۶۶ متهم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

وی با اعلام اینکه ۶۳۵ واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت موازین و مقررات مبارزه با انتشار ویروس کرونا پلمب و از ادامه فعالیت این واحدها جلوگیری به عمل آمد، خاطرنشان کرد: با حضور فعال پلیس در مبادی ورودی از ورود مسافران به استان گیلان جلوگیری به عمل می‌آید و در صورت اصرار مسافران یقینا با متخلفان برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه شهروندان ضمن حفظ خونسردی و امید بخشی به همدیگر به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجه نکنند، از مردم خواست اخبار موثق را از مبادی رسمی دنبال کنند و در صورت مشاهده مواردی از گران فروشی و احتکار مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *