کد خبر: 33519
تاریخ انتشار: 7/اردیبهشت/1399 - ساعت : 15:53

فرماندار فومن : نظارت بر مراکز صنفی تولید نان و اغذیه فومن در ایام ماه رمضان تشدید می شود

فرماندار فومن : نظارت بر مراکز صنفی تولید نان و اغذیه فومن در ایام ماه رمضان تشدید می شود


بیستمین جلسه ستاد مدیریت ویروس کرونای شهرستان فومن به ریاست محمدرضا محسنی نماینده عالی دولت در شهرستان و با حضور اعضای ستاد برگزار شد.
فرماندار فومن در این جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، از زحمات کادر بهداشت و درمان، اصناف، نیروهای مردمی، نظامی، انتظامی، امنیتی و رسانه ها و تمام دست اندرکاران در مقابله و مدیریت ویروس کرونا تقدیر و و تشکر کرد.


محسنی با بیان این که دستورالعمل ها و قوانین ابلاغی توسط ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا بر همگان لازم الاجراء است، شیوه هماهنگ دست اندرکاران در اجرای مصوبات و بخشنامه ها را مورد توجه قرار داد.
وی در ادامه افزود: با توجه به استمرار اجرای بخشنامه های ابلاغی، همچنان شاهد بسته بودن مشاغل پرخطر هستیم و تنها ملاک عملکرد و فعالیت واحدهای صنفی در شهرستان فومن علی رغم تمام شرایط، فقط دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا است و خواهد بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: با وجود مشکلات معیشتی برای برخی اصناف، مجبور به اجرای قوانین و رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم تا آمار تلفات و جانباختگان را به حداقل برسانیم، زیرا مساله کرونا هنوز پایان نیافته است.
محسنی با اشاره به این که در ۱۹ جلسه قبلی ستاد شهرستانی مدیریت کرونا در فومن، ۲۰۵ مصوبه داشته ایم که همگی اجراء شده اند.
فرماندار فومن با اشاره به آخرین دستورالعمل ها اظهار کرد: اصناف و مشاغل با ریسک متوسط شامل پاساژها و اماکن مسقف با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت و همچنین ثبت نام در سامانه مربوطه و اخذ کد رهگیری قادر به فعالیت خواهند بود و چنانچه در داخل این پاساژها مشاغل پرخطر وجود داشته باشد این مشاغل مجاز به فعالیت نیستند.
وی افزود: درخصوص پارک ها، شهرداری ها نسبت به جمع آوری کاورهای موقت و موانع ایجاد شده برای مردم اقدام نمایند، اما نظارت و کنترل ادامه یابد و در صورت فعالیت واحدهای صنفی قهوه خانه، چایخانه و شهربازی، تعطیل خواهند بود.
محسنی همچنین تصریح کرد: بقاع متبرکه، مساجد و مراکز فعالیت مرکزی همچنان تا نیمه اردیبهشت تعطیل خواهد ماند و فعالیت بازارهای دام نیز به علت مخاطرات آن، تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.
فرماندار فومن با تاکید بر تشدید نظارت بر مراکز صنفی تولید نان و اغذیه برای مردم، به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان، خواهان جدیت نظارت دست اندرکاران در رسیدگی به فعالیت این واحدها شد.
وی در ادامه، نیروی انتظامی، بخشداران و اوقاف را مکلف به نظارت بر استمرار ممنوعیت برگزاری مراسم ترحیم، خاصه بر سر مزار متوفیان اعلام نمود.
دکتر یکتا رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با بیان این که وضعیت کلی در شهرستان به دقت رصد و پایش می شود، از وجود میزان کافی دارو و تجهیزات لازم برای بیماران و کارکنان بخش بهداشت و درمان شهرستان خبر داد.
همچنین رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیز از ورود روزانه ۵ هزار ماسک به شهرستان خبر داد و گزارش خود را از آخرین وضعیت تولید اقلام بهداشتی در شهرستان فومن ارائه کرد.

برچسب ها : فرماندار فومن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *