کد خبر: 32356
تاریخ انتشار: 26/اسفند/1398 - ساعت : 14:15

فرماندار فومن در جلسه ستاد تنظیم بازار: تاکید بر عرضه میوه شب عید با قیمت مصوب و افزایش تعداد مراکز پخش

فرماندار فومن در جلسه ستاد تنظیم بازار: تاکید بر عرضه میوه شب عید با قیمت مصوب و افزایش تعداد مراکز پخش

محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن در جلسه ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه در خصوص کالاهای اساسی باید دقت نظر لازم جهت جذب تمام سهمیه شهرستان صورت پذیرد، یادآور شد: عاملان توزیع نباید انحصاری شوند و قیمت فروش مصوب کالا رعایت گردد.


نماینده عالی دولت در شهرستان فومن با اشاره به اینکه در توزیع میوه شب عید محدودیتی وجود ندارد بر ضرورت رعایت قیمت مصوب و افزایش تعداد مراکز عرضه تاکید کرد و افزود: برای جلوگیری از تجمع، تعداد مراکز پخش افزایش یابد و از ظرفیت تعاونی کارمندان ادارات و فروشگاه ها ضمن رعایت قیمت مصوب استفاده شود.

محسنی بر ضرورت تامین میوه جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد بنا به تقاضای این دو دستگاه تاکید کرد و افزود: در سطح روستاها نیز با هماهنگی بخشداران مکانهای عرضه میوه مشخص شوند.

وی با تاکید بر اینکه عرضه گوشت و مرغ منجمد در فروشگاه ها باید با نظارت صمت باشد، افزود: همچنین باید پرده نوشته قیمت مصوب و محل توزیع در سردرب فروشگاه نصب شود.

فرماندار فومن خواستار تشدید نظارتها از سوی اداره صمت و اجرای گشتهای مشترک بازرسی شد و افزود: نباید به بهانه عرضه با کیفیت بالاتر شاهد این باشیم که میوه با قیمت دو برابری در برخی مغازه ها به فروش برسد.

محسنی با بیان اینکه تعطیلات پیش رو نباید بهانه ای برای کمبود کالا و افزایش قیمت ها باشد، یادآور شد: صمت، اصناف، تعاون روستایی و سایر ادارات ذیربط تمهیدات لازم در این خصوص را بیندیشند.

وی همچنین بر لزوم فروش قیمت مرغ با نرخ مصوب تاکید کرد و گفت: کشتارگاه های استان آماده تامین مرغ مورد نیاز شهرستان هستند و کسی حق ندارد مرغ را بالاتر از قیمت مصوب به فروش برساند.

فرماندار فومن خواستار تشدید نظارت ها بر عملکرد نانوایی ها و اماکن عرضه مواد غذایی با توجه به شیوع ویروس کرونا شد و افزود: قصابی ها نباید گوشت را در خارج از مغازه نگهداری کنند و در سطح روستاها نیز از فروش گوشت بدون مهر دامپزشکی جلوگیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *