کد خبر: 33655
تاریخ انتشار: 11/اردیبهشت/1399 - ساعت : 09:02

فرماندار فومن خبرداد : کمک 523 میلیون تومانی اصناف فومن به خانواده های محروم در بحران کرونا

فرماندار فومن خبرداد : کمک 523 میلیون تومانی اصناف فومن به خانواده های محروم در بحران کرونا


اولین جلسه شورای اداری شهرستان فومن در سال ۹۹ به ریاست محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن و با حضور حجت الاسلام والمسلمین افتخاری نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه شهرستان و با حضور روسای ادارات و دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه و خبرنگاران در سالن ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد.


نماینده عالی دولت در شهرستان در این جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران، با اشاره به نزدیکی روز کارگر و معلم، این ایام را به فرهنگیان زحمتکش تبریک و تهنیت گفت و با اشاره به سالروز تاسیس شوراهای اسلامی، افزود: در سال جهش تولید، شوراهای اسلامی از ظرفیت روستاهای خود به منظور توسعه استفاده کنند.

محسنی با بیان این که در راستای مقابله با ویروس کرونا، ۲۰ جلسه و بیش از ۲۰۰ مصوبه اجراء شده، وضعیت آماری بسیار مطلوب شهرستان فومن را حاصل زحمات دست اندرکاران و همراهی مردم و اصناف دانست و افزود: بیش از ۵۲۳ میلیون تومان کمک اصناف شهرستان و همچنین بیش از ۱ میلیارد تومان کمک خیرین در قالب بسته های حمایتی نشان از نوع دوستی مردم شهرستان فومن دارد.

وی با تشکر از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی شهرستان و همچنین با تقدیر از رسانه ها و خبرنگاران در انعکاس اخبار ایان مقابله با کرونا و همچنین انتخابات فومن با حدود ۷۳ درصد مشارکت مردمی، زحمات روسای ادارات و دستگاه های اجرایی را در مدیریت حوادث و رویدادهای سال گذشته به ویژه برف، انتخابات و کرونا مورد تقدیر و تشکر قرار داد.

فرماندار شهرستان فومن با بیان این که جلسه شورای اداری، مختص اعلام سیاست های کلان شهرستان است، خود و همگان را به رعایت اخلاق مدیریتی و نظم و انظباط دعوت کرد که به حفظ کرامت مراجعین می انجامد.

محسنی با اشاره به نامگذاری سال به نام جهش تولید، حوزه کشاورزی را بهترین ظرفیت شهرستان دانست و چهار سیاست کلی خود در این حوزه را بدین ترتیب عنوان کرد: احیای صنعت ابریشم در کنار تولید برنج و افزایش آن به ۸۰ تن در سال؛ افزایش سطح زیر کشت باغات توت فرنگی با به کارگیری فارغ التحصیلان کشاورزی؛ زراعت چوب در راستای احیای جنگلداری و همچنین درآمدزایی و همچنین، کاشت گیاهان دارویی با محوریت گل محمدی به مساحت ۵ هکتار.

وی در ادامه تصریح کرد: در بحث ارزیابی عملکرد مدیران، چند نکته مورد نظر قرار خواهد گرفت که عبارتند از تکریم ارباب رجوع، ارائه برنامه یک ساله کاری، اهتمام به جذب تخصیص اعتبارات ابلاغی و بیشتر از متوسط استانی و همچنین پاسخگویی شایسته.

فرماندار شهرستان با بیان مهم ترین موارد مورد انتظار خود، دستور کار خود را برای مسئولین ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان تشریح کرد و افزود: حضور مستمر در محل ماموریت، توجه به تفکیک زباله از مبداء، استفاده از اتوماسیون اداری و دولت الکترونیک از جمله اقداماتی است که در ارزیابی عملکرد مسئولین شهرستان لحاظ خواهد شد.

وی دو مساله پیشگیری از جرایم و افزایش ضریب امنیت را دو وظیفه مهم نیروی انتظامی و سایر دستگاه های متولی امنیت دانست.

فرماندار شهرستان در ادامه سخنان خود، با تاکید بر لزوم پیگیری ادارات جهت جذب تخصیص اعتبارات باقی مانده، بر اهتمام روسای ادارات و دستگاه های اجرایی در این خصوص تاکید کرد.

محسنی با اشاره به اجرای طرح مواسات که دستور مقام معظم رهبری است، خواستار همکاری عمومی و همچنین مشارکت داوطلبانه روسای ادارات شهرستان شد.

نماینده عالی دولت شهرستان در انتهای سخنان خود، مسائل و مشکلات مخابرات در روستاهای سطح شهرستان را مورد توجه قرار داد و خواستار این شد که پیگیری های لازم جهت رفع مشکل ارتباطات مخابراتی مردم مناطق روستایی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *