کد خبر: 13627
تاریخ انتشار: 23/اسفند/1397 - ساعت : 23:06

فرماندار شهرستان رشت از آمادگی شهرستان برای استقبال از مسافران نوروزی خبرداد

فرماندار شهرستان رشت از آمادگی شهرستان برای استقبال از مسافران نوروزی خبرداد

میرشمس مومنی‌زاده:

اولین محوری که باید مورد توجه باشد تامین نظم و امنیت برای شهروندان و مسافران است.


به گزارش خط قرمز میرشمس مومنی‌زاده در جلسه شورای ترافیک و ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های ما در روزهای پایان سال تسهیلات نوروزی و خدمات سفر است که بسیار با ارزش و مهم می‌باشد.

فرماندار شهرستان رشت ادامه داد: علاوه بر جمعیت شهرستان که بخش عظیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهد، پذیرای جمعیت شناور بسیاری هم از سایر شهرستان‌ها به دلیل انجام فعالیت‌های تجاری و اقتصادی است؛ میلیون‌ها نفر از هموطنان عزیز ما نقاط مختلف کشور به این شهرستان سفر می‌کنند لذا باید تسهیلات و خدمات لازم را فراهم آوریم.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف ستاد خدمات سفر و آمادگی شهرستان رشت برای استقبال از مسافران نوروزی، گفت: اولین محوری که باید مورد توجه باشد تامین نظم و امنیت برای شهروندان و مسافران است، همچین نظافت، پاکیزگی معابر و راه‌ها باید مدنظر قرار گیرد.

مومنی‌زاده تصریح کرد: ساماندهی حمل و نقل و ترافیک، عرضه کالا، کیفیت خدمات و نرخ کالاها باید مورد توجه قرار گیرد؛ اتحادیه‌های صنفی باید بازدیدهای خود را تشدید کنند.

فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: آماده بودن طرح‌های سالمسازی، اقامتگاه‌ها و تفرجگاه‌ها از دیگر مواردی هستند که باید پذیرای مسافران نوروزی باشند و فعالیت‌ آنان تحت رصد و کنترل قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر نظارت بر عرضه مواد غذایی، بیان کرد: شهرداری‌ها در خصوص کمپینگ‌ها و امنیت‌شان نظارت کافی داشته باشند، در مبادی ورودی شهر اقدامات لازم جهت خوشامدگویی و ارائه بروشورهای لازم انجام گیرد.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه امور عمرانی داخل شهر در این ایام پرتردد محدود شود، گفت: خانه‌های هلال ظرفیت بسیار خوبی است که در یکی دو سال گذشته به بهره برداری رسید که می‌تواند خدمات خوبی را به مردم ارائه دهند.

مومنی‌زاده افزود: در بحث فروش بلیط در پایان سال نظارت‌های لازم صورت گیرد تا مردم و مسافران راحت و بدون دغدغه اقدام به خرید بلیط نمایند.

رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان رشت خاطرنشان کرد: در ایام نوروز مدارس باید جهت اسکان مسافران تجهیز شوند؛ همچنین نکته مورد توجه دیگر مشکل تامین روشنایی بلوار خرمشهر است که باید در این ایام برطرف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *