کد خبر: 34275
تاریخ انتشار: 1/خرداد/1399 - ساعت : 15:34

فرماندار شفت : فضاهای عمومی برای همه مردم است/ با سد معبر ، حقوق شهروندان نادیده گرفته می شود

فرماندار شفت : فضاهای عمومی برای همه مردم است/ با سد معبر ، حقوق شهروندان نادیده گرفته می شود


نشست مشترک شورای ترافیک ، کارگروه مدیریت پسماند و تسهیل خدمات سفر به دلیل تداوم محدودیت های ناشی از بیماری کرونا به صورت همزمان در سالن اجتماعات میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد .


سید محسن موسوی فرماندار شفت در این جلسه بر لزوم همکاری و همیاری دستگاه های خدمات رسان در راستای کاستن از حجم مشکلات و افزایش رضایتمندی مردم تاکید نمود و افزود : ادارات به جای ارجاع وظایف ذاتی خود به سایر دستگاه ها در کنار یکدیگر باشند و تشریک مساعی کنند.

فرماندار شفت با بیان اینکه ساخت پل جدید بداب و چوبر در مسیر گردشگری امامزادگان ابراهیم و اسحاق(ع) سبب تسهیل در رفت و آمد ها خواهد شد و از نگرانی مردم به ویژه در زمان طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر می کاهد گفت : راهداری و حمل و نقل جاده ای از هم اکنون باید برای تعریف و ایمن سازی مسیرهای جایگزین در هنگام عملیات اجرایی پل ها تدابیر لازم را اتخاذ و گزارش کند .

وی با اشاره به اینکه سکونت در شهرستان شفت این فرصت را ایجاد کرده است تا در ۵ ماه گذشته بارها در معابر اصلی و کوچه های شهر شفت پیاده روی کنم تصریح کرد : فضاهای عمومی برای همه مردم است و با سد معبر ، حقوق سایر شهروندان نادیده گرفته می شود .

فرماندار شفت در ادامه با بیان اینکه قبل از اینکه به دستفروشان توصیه کنیم که فضاهای عمومی را اشغال نکنند باید مکان مناسبی را برای ساماندهی بازار روز ایجاد کنیم افزود : اعضای شورای شهر شفت می توانند به شهردار و شهر خود کمک کنند تا طرح ساماندهی بازار و دستفروشان به خوبی اجرایی شود .

وی ایجاد بازارچه صنایع دستی در نقاط مختلف شهرستان را نیازمند حمایت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان برشمرد و خواستار مطالبه گری شهرداران و دهیاران مراکز دهستان ها و تمهید مقدمات در این راستا شد .

موسوی افزایش درآمد شهرداری ها و بهبود خدمات رسانی به شهروندان را نیازمند برنامه ریزی و تغییر در نگرش های اقتصادی برشمرد و گفت : از شهرداران می خواهم به جای چشم انتظاری برای کمک های دولت به فکر ایجاد درآمد های پایدار باشند .

فرماندار شفت با بیان اینکه سکونت مدیران ادارات در شهرستان خواسته اساسی من است گفت : مدیران باید نسبت به حال و روز مردم آگاهی کامل داشته باشند و شخصا برای رفع مشکلات تسهیل گری کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم مشارکت دستگاه های فرهنگی شهرستان در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در مناسبت ها تاکید کرد گفت : دستگاه های فرهنگی در جریان شیوع کرونا و دیگر رویدادهای خاص همکاری بهتری با شهرداری ها در راستای هویت بخشی به شهر داشته باشند .

موسوی در بخش دیگر از سخنان خود به اهمیت مدیریت پسماند و فرهنگ سازی در راستای حفظ محیط زیست اشاره و افزود : تفکیک زباله از مبدا می تواند از حجم زباله های تر و هزینه های جمع آوری و حمل آن بکاهد و زباله های خشک نیز درآمدزا هستند و لازم است شهرداری های شفت و احمدسرگوراب با توجه بیشتری برنامه های مدیریت پسماند را پیگیری کنند.

وی در پایان افزود : بیش از ۸۰ درصد جمعیت شهرستان شفت در روستاها سکونت دارند گفت : باید بدانیم اگر می خواهیم شهرستان خوبی در مدیریت پسماند داشته باشیم باید روستایی پاکیزه داشته باشیم و در این راستا نقش دهیاران برجسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *