کد خبر: 9328
تاریخ انتشار: 22/دی/1397 - ساعت : 21:10

فرماندار شفت در آیین نکوداشت روز پرستار : آرامش بیمار محصول اهتمام به انجام وظیفه حرفه ای و شکیبایی پرستار است

فرماندار شفت در آیین نکوداشت روز پرستار : آرامش بیمار محصول اهتمام به انجام وظیفه حرفه ای و شکیبایی پرستار است

به گزارش خط قرمز محمدرضا محسنی امروز – شنبه – در آیین نکوداشت مقام پرستار در سالن اجتماعات بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان شفت با اشاره به اینکه سالروز میلاد حضرت زینب کبری(س) در تقویم کشورمان به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است و ارتباط موضوعی آن به نقش این بانوی فداکار در شکل گیری بخشی از تاریخ اسلام باز می گردد افزود :شجاعت صبر ، شکیبایی ، حلم و پایداری حضرت زینب(س) مهمترین ویژگی شخصیتی و پرستاری از بازماندگان واقعه کربلا ، دفاع از حقانیت امام حسین(ع) و انتقال مفاهیم نهضت عاشورایی به نسل های بعد ، پس از سخنرانی آتشین آن حضرت در مجلس یزید ، از شاخص ترین رسالت های ایشان بوده است .

فرماندار شفت با بیان اینکه نام پرستار با عشق ، عطوفت و صبر آمیخته شده است افزود : تکریم عملکردهای اقشار در حوزه های مختلف برای ایجاد نشاط و بهبود بهره وری ضروری است .

وی با اشاره به اینکه هزینه های بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در واقع یک سرمایه گذاری است افزود : هر دو این اقشار با سلامت جسم و روان جامعه ارتباط دارند .

محسنی در ادامه با اشاره به اینکه شادابی و عملکرد پرستاران با بهبود وضعیت بیماران و روحیه خانواده های آنان رابطه ای مستقیم دارد و افزود : آرامش بیمار محصول اهتمام به انجام وظیفه حرفه ای و صبر و شکیبایی پرستار است و هرچه نشاط کاری این قشر افزایش یابد کارایی جامعه پزشکی افزایش خواهد یافت .

گفتنی است در پایان این آیین با اهدای لوح سپاس و هدیه از پرستاران نمونه بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان شفت تجلیل شد . خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *