کد خبر: 33662
تاریخ انتشار: 11/اردیبهشت/1399 - ساعت : 09:23

فرماندار شفت تاکید کرد ؛ لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در فصل کشاورزی

فرماندار شفت تاکید کرد ؛ لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در فصل کشاورزی

سید محسن موسوی فرماندار شفت در نشست شورای کشاورزی شهرستان با اشاره به شرایط کنونی جامعه و تاثیر شیوع کرونا ویروس بر روند طبیعی زندگی مردم گفت : مسوولین، اطلاع رسانی های لازم در خصوص لزوم  رعایت پروتکل های بهداشتی درفصل  کشاورزی را انجام دهند و در این راستا از ظرفیت دهیاران ، شوراهای اسلامی و همچنین فضای مجازی بهره برداری کنند .

موسوی با بیان اینکه شفت بالغ بر 14 هزار و 336 هکتار اراضی شالیزاری دارد که در این زمین های سالانه 45 تن برنج سفید تولید می شود گفت : تمامی ساز و کارها برای آبرسانی به این مزارع انجام شده است و امیدوارم سال آبی خوبی در پیش رو باشد .

فرماندار شفت در ادامه ضمن تاکید بر بهره گیری کشاورزان از نشای مکانیزه برنج این اقدام را عاملی برای افزایش بهره وری و همچنین پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در سطح روستاها برشمرد و افزود : ترغیب کشاورزان و بسترسازی شرایط برای بیمه محصولات کشاورزی نیازمند تسهیل گری و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی  این روزها است که یکی از راه های آن کاهش مبلغ حق بیمه می باشد .

موسوی بار دیگر در چند ماه اخیر بر استقرار اداره شیلات در شفت که سومین شهرستان تولید کننده ماهیان گرم آبی  و سردآبی گیلان است تاکید کرد و گفت : مدیران ، مطالبه گر حقوق مردم باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *