کد خبر: 33237
تاریخ انتشار: 30/فروردین/1399 - ساعت : 10:11

فرماندار رشت خبرداد : راه اندازی 25 پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی در رشت

فرماندار رشت خبرداد : راه اندازی 25 پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی در رشت


فرماندار رشت با اشاره به اجرای طرح مواسات جهت کمک به اقشار آسیب دیده ناشی از بحران کرونا، گفت: علاوه‌ بر کمک دستگاه‌های دولتی و کارمندان آنها، کمک‌های مردمی از طریق ۲۵ ایستگاه مستقر در سطح شهر رشت جمع آوری می‌شود.


میرشمس مومنی زاده  در جلسه هماهنگی اجرای طرح مواسات و کمک به آسیب دیدگان بحران کرونا با بیان اینکه همکاری مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی، بسیار خوب و تاثیر گذار بوده است، اظهار کرد: در همین راستا اصناف و کسبه همکاری بسیار خوبی در تعطیلی بازار داشتند که واقعا کار بزرگ و ارزشمندی بود.

وی افزود: همکاری اصناف، کسبه و مردم در شرایطی انجام شد که در بسیاری از مواقع، تنها منبع درآمد و ارتزاق آنان مسدود شد و بسیاری از آنان با سختی‌های بسیاری مواجه شدند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به همکاری مثال‌زدنی مردم در روز ۱۳ فروردین، گفت: این همکاری و همدلی در تاریخ به یاد خواهد ماند چراکه همواره به یاد داریم که مردم مطابق با سنت‌ها و آداب دیرینه، این روز را در طبیعت به سر می‌بردند، اما مردم با درک بالا از شرایط کشور و امکان شیوع بیماری، این روز را در منزل سپری کردند که این همکاری، همراهی و حضور موثر مردم در عرصه‌های اجتماعی، قابل ستایش و ستودنی است.

مومنی‌زاده با بیان اینکه همواره از پیروزی انقلاب در جریان هشت سال دفاع مقدس و در سایر حوادث غیرمترقبه، بارها و بارها شاهدحضور و نقش آفرینی موثر مردم بودیم، افزود: بسیاری از مردم در این حضور و همراهی و همکاری که با مسئولان کشور، استان و شهرستان داشتند، این همکاری نیز باید دو طرفه باشد و مسئولان نیز باید در راستای جبران این همکاری مردم برآیند.

وی با اشاره به تدبیر بجا و به موقع مقام معظم رهبری در خصوص اجرای طرح کمک مومنانه و مواسات، جهت رسیدگی به اوضاع معیشتی اقشار آسیب دیده در بحران کرونا، تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و در فرهنگ اسلامی، در این ماه توجه ویژه‌ای در خصوص دستگیری از افراد نیازمند وجود دارد، باید از این ظرفیت به خوبی در جهت دستگیری از افراد آبرومندی که در نتیجه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، به لحاظ معیشتی با مشکلات جدی مواجه شدند، استفاده شود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه افراد آسیب دیده از بحران کرونا در قالب کمیته رصد و پایش و با کمک افراد و جوامع محلی شناسایی می‌شوند، افزود: در راستای اجرای طرح مواسات، کمک‌های مردمی و دولتی پس از تجمیع در قالب سبد و بسته غذایی و کمک نقدی در اختیار خانواده‌های نیازمند گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی در سطح شهر رشت از طریق ۲۵ پایگاه هلال احمر و کمیته امداد جمع آوری می‌شود، خاطرنشان کرد: در همین راستا طی مکاتبه‌ای از ادارات کل و ادارات شهرستان خواسته شده است که بخشی از حقوق کارمندان خود را به صورت داوطلبانه جهت کمک به افراد نیازمند و آسیب دیده در قالب این طرح قرار دهند.

مومنی‌زاده با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین، تصریح کرد: جمع آوری کمک‌ها و منابع از طریق کمیته تحصیل منابع انجام می‌شود و از ظرفیت موکب‌های اربعین، هلال احمر، کمیته امداد و بهزیستی جهت جمع آوری کمک‌های مردمی استفاده خواهد شد.

خبرنگار: طیبه قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *