خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

غربالگری کووید19 شهروندان رشتی در ایستگاه سلامت


در ایستگاه سلامت که به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد، جمعی از شهروندان رشتی از نظر ابتلا به کووید ۱۹ غربالگری شدند.


به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و کانون فعالیت‌های جهادی ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان، امروز، هشتم مردادماه، ایستگاه سلامت به منظور غربالگری بیماری کووید۱۹ و آموزش بیماری های شایع در پیاده راه فرهنگی رشت واقع در میدان شهدای ذهاب این شهر، با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

این ایستگاه با حضور یک پزشک عمومی و ۱۰ دانشجوی پزشکی و پرستاری و با همکاری نهادهای دانشجویی از قبیل کانون هلال احمر و انجمن علمی مامایی رشت برگزار شد  و ۱۲۰ نفر تحت مشاوره با موضوع ویروس کرونا و غربالگری از نظر بیماری حاصل از آن قرار گرفتند که ۵۰ نفر از این مراجعان به دلیل مشاهده علائم بیماری جهت پیگیری و آزمایش به مراکز بهداشت ۳ و ۶ ارجاع داده شدند.

گفتنی است؛ توزیع پمفلت‌های آموزشی مقابله با کرونا، آشنایی با انگل فاسیولا و آموزش‌های مرتبط با مادران باردار و شیرده و اهدای مواد ضدعفونی کننده و ماسک به افراد بی بضاعت، از دیگر موارد انجام شده در این ایستگاه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *