خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب رشت آغاز شد+تصویر


باحضور زارع استاندار گیلان، اوسط مقدم‌معاون عمرانی استانداری گیلان، محمدی رییس سازمان برنامه و بودجه گیلان، اعضای شورای شهر رشت، جعفرزاده ایمن آبادی و حسنی دوتن از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب رشت آغاز شد .این عملیات با هدف جمع آوری و تصفیه فاضلاب مناطق جنوبی رشت در منطقه مسکن مهر صورت گرفت.


شهردار رشت در این مراسم  ضمن قدردانی از استاندار گیلان اظهار کرد: وی حتی بیش از شهردار پیگیر این مهم بود

ناصر حاج محمدی گفت: اگر حمایت های بی دریغ استاندار گیلان‌نبود مشکلات این کلانشهر می توانست روبه فزونی پیدا کند.

وی گفت: برنامه های مربوط به محیط زیست در اولویت برنامه های شهرداریست و با برنامه ریزی های در نظر گرفته شده، دیگر شاهد تخلیه و انباشت زباله در این منطقه نخواهیم بود.

شهردار رشت خاطر نشان کرد: اگر جلوی شیرابه منطقه سراوان گرفته نمی شد، پاکسازی رودخانه ها با مشکل مواجه می شد.

حاج محمدی همچنین از معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد تخصیص منابع اقتصادی و مالی به سه شهر شمالی کشور در مقوله پسماند گفت: این اعتبارات در ۵۰ سال اخیر بی نظیر بوده و اگر جدیت ها بر همین منوال پیش برود شاهد برطرف شدن‌مشکلات رشت خواهیم بود.

رییس شورای شهر رشت نیز در این مراسم ضمن بیان مشکلات برای این مهم و قدردانی از نهادهای کمک رسان اظهار کرد: امروز روز آشتی با دو رودخانه زرجوب و گوهر رود است.

اسماعیل حاجی پور گفت: امروز شش و نیم‌کیلومتر از پاکسازی این دو رودخانه آغاز شده است و رها کردن این عملیات به معنای خط بطلان کشیدن بر زحمت ها و برنامه ریزی ها خواهد بود.

وی گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال به میزان ۳۵ درصد از ورود فاضلاب به تصفیه خانه جلوگیری شود.

استاندار گیلان‌نیز ضمن تشریح دلائل تحریم ظالمانه اظهار کرد: باوجود این شرایط دشوار اقتصادی اما روز به روز میزان بهره برداری از طرح های بزرگ به ویژه با مشارکت مردم، افزایش می یابد.

تاکید استاندار گیلان بر ضرورت برنامه ریزی جلوگیری از فاضلاب به رودخانه های رشت

استاندار گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: این پروژه با هدف حفظ محیط زیست و سالم‌سازی رودخانه گوهر رود اجرا می‌شود.

دکتر ارسلان زارع با یادآوری اینکه امروز در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم، ادامه داد: خوشبختانه با همراهی و پشتیبانی ملت بزرگ ایران، دولت تدبیر و امید خصوصاً در دوره یازدهم و نخستین سال دوره دوازدهم، توانست شرایط اقتصادی نابسامان را ساماندهی کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه اولویت‌های عمرانی متعددی تکمیل و در مناسبت‌های مختلف تقدیم مردم شد، افزود: بدیهی است با تشدید تحریم های ظالمانه مخصوصا کاهش درآمدهای عمومی، دولت در انجام کارهای عمرانی با چالش مواجه شد و به همین سبب همانگونه که در همه صحنه های گام اول انقلاب اسلامی مردم در کنار دولت و نظام جمهوری اسلامی و پشتیبان بودند، انتظار داریم در شرایط پیش‌رو نیز نقشی موثرتر ایفا کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه آغاز عملیات اجرایی چنین پروژه‌هایی با مشارکت مردم موجب خوشحالی است، تصریح کرد: بهره برداری از ۲۱۱ طرح بزرگ از این جهت حائز اهمیت است که با مشارکت مردم انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اولویت‌های دولت و مطالبات مردم حفظ محیط زیست و ساماندهی مشکل پسماند است، اظهار داشت: حضور نمایندگان شهرستان رشت در این آیین و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، سازمان‌های مردم نهاد و فعالان اجتماعی در این مراسم نشان از همین موضوع دارد.

دکتر زارع در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این پروژه با اعتبار 155 میلیارد ریال گفت: در فاز اول پروژه ۵۰ درصد درآمد تبصره شورای اسلامی شهر رشت اختصاص یافت که لازم می‌دانم از کسانیکه در تحقق این پروژه سهیم بوده اند، قدردانی کنم.

وی به شرایط نامناسب دو رودخانه‌ زرجوب و گوهررود رشت اشاره و با بیان اینکه جلوگیری از ورود فاضلاب به این رودخانه ها از دغدغه‌های مردم و مسئولان است، تصریح کرد: شهر رشت یکی از مهمترین ظرفیت ها با منابع طبیعی خدادادی و گردشگری است و فراهم سازی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در دیدار اخیر با وزیر نیرو، پیگیری‌هایی در زمینه جمع آوری فاضلاب انجام شد، خاطرنشان کرد: در پاکسازی احداث تصفیه خانه جنوبی فاضلاب، ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز جمع‌آوری می شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اقدام مهم امروز در آغاز عملیات این پروژه در راستای حفظ محیط زیست و پیشگیری از آسیب هایی است که از پسماند در این سال‌ها به مردم تحمیل شده، افزود: انتظار می رود بتوانیم در کوتاه ترین زمان شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *