کد خبر: 33010
تاریخ انتشار: 23/فروردین/1399 - ساعت : 14:41

عملکرد یکساله 98 بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان تشریح شد

عملکرد یکساله 98 بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان تشریح شد


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در گزارش به تشریح عملکرد این نهاد پرداخت و گفت: اکنون خداوند بزرگ را سپاس می نهیم که بار دیگر توفیق گرامیداشت افتتاح حساب 100حضرت امام خمینی(ره) و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را، به ما ارزانی داد.


محمد اکبرزاده تصریح کرد:  یاد بنیانگذار فقید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، شهدا انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، مدافع حرم، سردار سرافزار شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم، مفتخریم که تحت رهبری مقام عظمای ولایت مطلقه فقیه ، حضرت آیت ا… العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی)، در دولت محترم تدبیر و امید ، جهت گرامیداشت این ایام فرخنده ، پروژه های متنوع عمرانی با اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای استانی و ملی ، تسهیلات بانکی و بخش خصوصی، به تعداد 4112 پروژه را به بهره برداری می رسانیم .

وی با اشاره به اینکه حساب 100 حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ 21 فروردین ماه سال 58 در فرمانی تاریخی توسط امام راحل با هدف تامین مسکن محرومین و اقشار کم درآمد، محرومیت زدایی از مناطق محروم، افزایش مشارکت مردم در امور خیریه، ارتقاء سطح اخلاق اسلامی در جامعه افتتاح گردید که تا کنون منشاء خیر و برکت برای محرومان و نیازمندان بوده است.

در سالیان گذشته راه های مشارکت و کمک مردم و خیرین به این حساب در قالب کمکهای نقدی از طریق واریز به حساب 100، اهداء زمین برای ساخت مسکن، کمکهای غیر نقدی شامل تامین مصالح ساختمانی، پرداخت اقساط تسهیلات مسکن محرومین و … بوده و می باشد گفت: در این ایام 167 پروژه اجرای طرح هادی، 32 پروژه بازنگری طرح هادی، اهدای 4585 برگ سند مالکیت، واگذاری 85 قطعه زمین، بیش از 3782 واحد مسکونی بهره مند از تسهیلات بهسازی مسکن روستایی و 131 واحد مسکن مهر افتتاح میگردد.

وی با اشاره به فعالیت دفتر مشارکتهای مردمی حساب 100 حضرت امام (ره) گفت: در این مدت برای 59 خانوار جهت ساخت، تعمیر و تکمیل واحدهای نیمه تمام شهری و روستایی و کمک به رهن و اجاره مسکن افراد محروم و نیازمند مبلغ 1806 میلیون ریال از کمک های بلاعوض حساب 100 حضرت امام (ره) پرداخت گردید و همچنین مبلغ 513 میلیون ريال توسط افراد خیر و نیکوکار به حساب 100 حضرت امام (ره) واریز شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: در پی وقوع سیل در فرودین ماه سال 98 در استان گلستان و تشکیل ستاد بازسازی معین استان گیلان در شهرستان گمیشان گفت: کار بازسازی واحدهای تعمیری شهرستان گمیشان به تعداد 3024 اتمام رسیده و از مجموع 853 واحد احداثی تاکنون 490 واحد تکمیل و به بهره برداری رسید و مابقی با میانگین 85 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث می باشد.

مهندس اکبرزاده گفت: تا کنون مبلغ 225 میلیارد ريال کمک بلاعوض و 762 میلیارد ریال تسهیلات بانکی جهت تعمیر و احداث واحدهای آسیب دیده پرداخت شده است. همچنین 11053 پاکت سیمان معادل 5526 تن به متقاضیان آسیب دیده توزیع گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *