خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

علیرضا قانع خبرداد : موکب «خدام‌العترة» گیلان در کربلای معلی برپا شد


موکب اربعین «خدام‌العترة» رشت برای خدمات‌رسانی به زائران امام حسین(ع) در کربلای معلی برپا شد.


علیرضا قانع  اظهار داشت: امسال پنجمین سال است که ستاد اربعین در شهرداری رشت تشکیل شده است از این رو وظایف خدمات‌رسانی به زائران امام حسین(ع) در کمیته‌های مختلف تقسیم می‌شود.

سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری رشت با اشاره به ارائه خدمات رفت و روب موکب اربعین «خدام‌العترة» در کربلا گفت: وظیفه رفت و روب از ورودی تا خیابان الحولی کربلا بر عهده موکب خدام‌العترة شهرداری رشت در خدمات‌رسانی به زائران امام حسین(ع) است.

قانع با اشاره به فعالیت ۱۰۰ پاکبان و ۲۰۰ خادم در موکب خدام‌العترة تصریح کرد: خادمان موکب در شیفت صبح، بعدظهر و شب در حال ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع) در کربلای معلی هستند و کار رفت و روب در اطراف برخی مواکب گیلان را هم انجام می‌دهند.

وی به خدمات‌رسانی ۲ ماشین پرس زباله و ماشین آتش‌نشانی با ۵ نفر نیروی کار در موکب خدام‌العترة شهرداری رشت اشاره کرد و ابراز داشت: فعالیت فرهنگی و برگزاری مراسم روضه پنج روزه نیز از جمله برنامه‌های اجرایی دیگر در موکب خدام‌العترة است.

مسئول موکب خدام‌العترة شهرداری رشت در کربلای معلی با بیان اینکه این موکب نخستین موکبی بود که برای ارائه خدمات‌ به سیل‌زدگان وارد لرستان شد افزود: ظرفیت پخت روزانه و اطعام تدارک دیده شده در این موکب نیز پس از خدمات‌رسانی در لرستان افزایش یافت.

قانع از راه‌اندازی “رادیو کربلا” در موکب خدام‌العترة شهرداری رشت خبر داد و بیان داشت: به وسیله برنامه”رادیو کربلا” با مردم و زائران امام حسین(ع) مصاحبه می‌کنیم و برای پوشش رسانه‌ای مطلوب از مراسم اربعین حسینی، مجموع گزارشات تهیه شده و مصاحبه‌ها را در اختیار رسانه ملی قرار می‌دهیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان نیز در این نشست گفت: ۶۱ خبرنگار در قالب ۳ تیم‌ خبری متشکل از خبرنگاران گیلانی امسال به کربلای معلی اعزام شدند و اخبار مرتبط با مراسم راهپیمایی اربعین حسینی و خدمات‌رسانی مواکب استان را پوشش می‌دهند.

سرهنگ پاسدار مهدی پارسا خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که امسال هزار و ۶۵۰ تولیدات رسانه‌ای در قالب گزارش، عکس، کلیپ و خبر داشته باشیم و برای انعکاس بیشتر شور و حال مراسم اربعین حسینی، تولیدات رسانه‌ای این سفر را در اختیار رسانه ملی، رادیو و رسانه‌های مختلف استانی قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام با استفاده از تشکیلات رسانه‌ای خود به دنبال کم‌رنگ نشان دادن حرکت بیست میلیونی اربعین حسینی هستند گفت: دشمنان اسلام از اتحاد مسلمانان در راهپیمایی اربعین حسینی هراس دارند و با ابزار رسانه‌ای به دنبال کم‌رنگ نشان دادن این حرکت چندین میلیونی هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به برگزاری سومین یادواره شهدای رسانه استان در کربلای معلی افزود: یادواره شهدای عرصه رسانه گیلان با حضور خبرنگاران اعزامی و عضو بسیج رسانه گیلان در کربلای معلی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *