- پایگاه خبری خط قرمز - https://khateghermez24.ir -

عضو هیات رییسه شورای اصلاح طلبان گیلان : اصلاح‌طلبان از روند تایید صلاحیت ها گله‌مندند


دفتر خانه احزاب گیلان با حضور یدالله طاهرنژاد رییس خانه احزاب کشور ، استاندار گیلان ، معاون سیاسی امنیتی استاندار ، فرماندار رشت نمایندگان احزاب و سه فراکسیون گیلان افتتاح شد.


به گزارش خط قرمز ، در آئین افتتاح خانه احزاب گیلان دکتر سهیلا حاجتی مدارائی دبیر کل حزب مشارکت های مردمی و عضو هیات رییسه شورای اصلاح طلبان گیلان ضمن خیرمقدم به میهمانان  به ارائه گزارش چگونگی تشکیل خانه احزاب گیلان پرداخت و گفت : در دولت اصلاحات خانه احزاب کشور با 2 فراکسیون شکل گرفت و بنده به عنوان هئیت رئیسه خانه احزاب بودم که در سال 81 اولین خانه احزاب ایران در استان گیلان به ریاست مهندس یوسفی دبیر حزب همبستگی تشکیل شد و سپس دکتر سیروس اکبرزاده از مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان به عنوان دومین رییس خانه احزاب گیلان مشغول فعالیت شدند .

وی تصریح کرد : در دولت نهم و دهم احزاب فعالیتی نداشتند اما در دولت یازدهم احزاب دوباره فعال شدند و خانه احزاب جان گرفت و در این دوره به عنوان قائم مقام رییس خانه احزاب فعالیت داشته ام .

وی با بیان اینکه خانه احزاب گیلان با برگزاری مجمع و مشخص شدن هیئت رییس فرلکسیون ها فعالیت های خود را انجام می دهند ، افزود : در دولت دوازدهم مهندس نصر از حزب اعتدال و توسعه به عنوان رییس خانه احزاب بودند و پس از آن مجمع برگزار شد که اولین فراکسیون مستقلین ، دومین فراکسیون اصلاح طلب و سومین فراکسیون اصولگرایان هستندو در حال حاضر دوره مدیریت اصلاح‌طلبان است که به عنوان مسئول خانه احزاب فعالیت کنند که بنده تا خرداد سال ۹۹ از این فراکسیون مسئول خانه احزاب گیلان خواهم بود.

خانه احزاب گیلان متعلق به همه فراکسیون ها است

وی ضمن تشکر از متولیان و مسئولان دولت دوازدهم و شهردار رشت جهت مهیا ساختن و تهیه دفتر خانه احزاب گیلان تصریح کرد: خانه احزاب گیلان متعلق به همه احزاب فعال این استان است و به همه فراکسیون ها تعلق دارد . با برنامه ریزی که صورت گرفته در روزهای یکشنبه و دوشنبه حزب اصولگرایان، روزهای دوشنبه و سه شنبه حزب مستقلین و روزهای سه شنبه و پنج شنبه حزب اصلاح طلب در این دفتر برای پیشبرد برنامه های خود حضور خواهند داشت.همچنین احزاب برای اعضای خود می توانند کلاس های آموزشی برگزار کنند در خانه احزاب گیلان فراکسیون ها در کنار هم بدون دغدغه و نگرانی فعالیت خواهند داشت با وحدت کنار هم خواهند بود و در شورای مرکزی خانه احزاب نیز سه فراکسیون در کنار هم با همدلی قرار دارند و پیرامون مسائل حزبی و نیازهای استان و کشور گفت و گو می کنند.

عضو هیات رییسه شورای اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه حاکمیت برای حضور احزاب در عرصه‌های حساس سیاسی اجازه داده است تصریح کرد: وقتی حاکمیت به احزاب اجازه فعالیت داده است پس انتظار داریم که در عرصه‌های حساس سیاسی احزاب حضور کلیدی داشته باشند

 صلاحیت کاندیداها به شکل سلیقه‌ای نشاط سیاسی را کم می کند

دکتر سهیلا حاجتی مدارائی افزود : بنده به نمایندگی از احزاب اصلاح‌طلب وظیفه دارم که اعتراضات را بیان کنم که اصلاح‌طلبان از روند تایید صلاحیت ها گله‌مند هستند .چگونه می توانیم با این روش سلیقه‌ای مردم را به پای صندوق های رای بیاوریم .

وی که سابقه کاندیداتوری در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر را دارد ،تایید صلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب را سلیقه‌ای دانست و گفت: سلیقه های مختلف سیاسی باید کنار گذاشته شود تا رقابت ایجاد گردد تا همدیگر را رصد کنند و شور نشاط صورت گیرد اما تایید صلاحیت کاندیداها به شکل سلیقه‌ای نشاط سیاسی را کم خواهد کرد.

فعالیت 109 حذب شناسنامه دار در کشور

دکتر حاجتی مدارائی افزود: احزاب نمایندگان مردم هستند باید این امکان برای ما باشد تا قوه مقننه حضور داشته باشیم وقتی انقلابی ترین ، شایسته ترین و سالم ترین فرزندان کشور ما را کنار می‌گذارند و می‌گویند که مسلمان نیستند چطور امکان دارد که بتوانیم مشکلات را حل کنیم .در کشور ۱۰۹ حزب شناسنامه دار از فراکسیون‌های مختلف فعالیت دارند که همه آنها اساسنامه احزاب را امضا کردند که در این اساسنامه اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی و ولایت مطلقه فقیه آماده است که می بایستی به امضا برسد  چطور می‌شود که کاندیداهای اصلاح طلب مورد هجوم قرار می‌گیرند و کنار زده می‌شوند.
وی افزود:  اگر می‌خواهیم در کشور توسعه و وفاق ایجاد کنیم و به درد مردم برسیم و مشکلات را حل کنیم باید نظارت وجود داشته باشد .

در این مراسم هیئت رییسه هر سه فراکسیون گیلان به ارائه نظرات و بیان دیدگاه های خود پرداختند .

گفتنی است که آدرس دفتر خانه احزاب گیلان در رشت – بلوار شهید بهشتی- استقامت 2 – انتهای کوچه نسترن شرقی قرار دارد .