کد خبر: 7868
تاریخ انتشار: 1/دی/1397 - ساعت : 22:08

عضو شورای شهر رشت : برخی مسئولین خودشان را به خواب زده اند

عضو شورای شهر رشت : برخی مسئولین خودشان را به خواب زده اند

محمدحسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با حضور در جمعی از نمایندگان نیروهای حجمی شهرداری، در جریان جزییات بیشتری از مشکلات این قشر قرار گرفت و خواستار برخورد با متخلفین شد.
به گزارش خط قرمز ، علیپور در این دیدار با بیان اینکه حقوق پرداختی به کارگران در برخی موارد با آنچه اعلام می شود متفاوت است، خاطر نشان کرد: حقوق کارگر در بیمه کمتر اعلام می شود تا هزینه بیمه برای شرکت کمتر شود و در بازنشستگی فرد نتیجه این اقدامات دیده می شود. این تخلفات در حال بررسی است و کسانی که تخلف کرده اند باید پاسخگو باشند و قطعا برخورد شدیدی با متخلفان صورت خواهد گرفت.
وی افزود: از این پس برای پیگیری دقیق تر مشکلات کارگران، نمایندگانی از حوزه های مختلف انتخاب خواهم کرد تا در جریان جزییات بیشتری از مشکلات این قشر قرار بگیرم.
محمدحسن علیپور همچنین به مساله شرکت زیرمجموعه شهرداری رشت به منظور ساماندهی نیروهای حجمی اشاره کرد و گفت: تا پای جان ایستاده ایم تا از حقوق کارگران دفاع کنیم و واسطه ها را حذف کنیم. این شرکت نیز باید از همه جوانب مورد بررسی قرار بگیرد تا در آینده مشکلاتی را به همراه نداشته باشد.
عضو هیئت رئیسه شورا با تاکید بر اینکه حل مشکلات کارگران به همدلی همه اعضای شورا نیاز دارد، تصریح کرد: امروزه در شورای پنجم در تمامی جلسات صحن شورا و کمیسیون ها صحبت از کارگر است در حالی که در گذشته چنین نبود.
علیپور با اعلام اینکه جلسات من با نیروهای حجمی تبلیغاتی نیست، اظهار داشت: برخی افراد از این جلسات واهمه دارند چرا که می دانند آمده ایم تا با تمام تخلفات برخورد کنیم.
وی به مشکلات قشر کارگر در شهرداری رشت اشاره کرد و در ادامه گفت: زجرهایی که در گرما و سرما کشیده ایم ما را متحد کرده است و امروز برخی به این اتحاد غبطه می خورند.
محمدحسن علیپور در ادامه به دو دستگی میان اعضای شورا پرداخت و تصریح کرد: در مسائل اینچنینی باید اختلاف نظرها را کنار بگذاریم و درکنار هم برای این قشر کاری انجام دهیم. اینجا مساله معیشت نیروهای حجمی و خانواده هایشان مطرح است و امیدوارم از این پس متحدتر گام برداریم.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه برخی مسئولین خودشان را به خواب زده اند، خاطرنشان کرد: حق کارگر را از گلوی متخلفان بیرون می کشم و در صورتی که تخلفی اثبات شود تمام ضرر و زیان این قشر را باید پرداخت کنند.
علیپور در این نشست، از تلاش های کمیسیون بودجه و حجت جذب به عنوان رئیس این کمیسیون در جهت راه اندازی شرکت زیرمجموعه شهرداری و ساماندهی نیروهای حجمی قدردانی کرد.
یکی از نیروهای حجمی با بیان اینکه به نظر می رسد در این مساله رانت هایی وجود داشته باشد گفت: گاهی به بدترین شکل با برخی پاکبانان برخورد می شود و وضعیت به نحوی است که ارباب رعیتی نیز چنین نبوده است. اگر عزمی از سوی شورا برای رفع مشکلات وجود دارد باید در زمان عقد قرارداد بسیاری از موارد در نظر گرفته شود نه اینکه قرارداد ترکمانچای بسته شود و بعد این وضعیت ایجاد شود. شب کاری، اضافه کاری و مرخصی در موارد بسیاری به درستی پرداخت نمی شود و مدت قرارداد هم از دیگر مشکلاتمان است. ۶ ماه از قرارداد در این سال و ۶ ماه در سال دیگر است و متضرر می شویم. از سوی دیگر سفته های ۱۵ میلیون تومانی در دست آقایان است که این رقم می تواند زندگی یک کارگر را باطل کند. شما را زبان خودمان می دانیم و امیدواریم این مشکلات پیگیری شود.
یکی دیگر از نیروهای حجمی نیز گفت: کارگران، پاکبانان، نیروهای فضای سبز و … با مشکلات متعددی مواجهند. توهین می شود، پرداخت حقوق ها با تاخیر صورت می گیرد و فیش حقوقی با رقم اعلام شده متفاوت است. پاکبان به جای ساعت ۵ ساعت ۳:۳۰ می آید. کدام اضافه کار به درستی پرداخت شده است؟ وضعیت بهداشت و درمان هم نامناسب است. آیا شهردار و معاون و مسئولین مربوطه خبر ندارند چه بلایی به سر کارگر می آید؟ نمی دانند بازنشسته همچنان باید به اجبار به کارش ادامه دهد؟ تا زمانی که انسجام واقعی بین کارگران نباشد یک دست صدا نخواهد داشت و باید متحد باشیم.
محمدحسن علیپور در جمع نیروهای حجمی شهرداری رشت:
برخی مسئولین خودشان را به خواب زده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *