کد خبر: 24356
تاریخ انتشار: 9/شهریور/1398 - ساعت : 21:27

عدم آشنایی خانواده‌ها با سبک زندگی اسلامی علت افزایش طلاق است

عدم آشنایی خانواده‌ها با سبک زندگی اسلامی علت افزایش طلاق است


نماینده، ولی فقیه در گیلان گفت: زیاد شدن طلاق به دلیل عدم آشنایی زوج‌های جوان و خانواده‌ها با احکام و سبک زندگی اسلامی است.


آیت الله رسول فلاحتی در گردهمایی استادیاران طرح صالحین سپاه قدس گیلان در رشت با بیان اینکه در برنامه ریزی برای پیگیری امور کشور و استان باید به مسائل اولویت‌دار پرداخت شود اظهار داشت: در مسیر پیشبرد امور باید از نیرو‌های مستعد و توانمند استفاده شود.

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه در بسیج سن و سال افراد ملاک نیست خاطرنشان کرد: باید به تقویت مبانی اعتقادی جوانان بیشتر توجه شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه جنگ ما در دوران هشت سال دفاع مقدس در سایه حفظ و ترویج مبانی اعتقادی به موفقیت رسید تصریح کرد: امروز بخش عمده‌ای از مشکلات ما به دلیل عمل نکردن به رساله‌ها و دستورات دینی است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه زیاد شدن طلاق به دلیل عدم آشنایی زوج‌های جوان و خانواده‌ها با احکام و سبک زندگی اسلامی است ابراز داشت: باید در بخش عقاید و اخلاق زیاد کار شود و باید در خانه مسئله اخلاق اولویت خانواده‌ها باشد.

وی با بیان اینکه اخلاق‌های فردی و اجتماعی برخی از انسان‌ها در جامعه نیازمند اصلاح است گفت: دشمن تمام توان خود را به کار گرفته تا گفتمان و رفتار جوانان جامعه را عوض کند و ما نباید اجازه چنین اتفاقی را بدهیم.

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه باید برای تربیت جوانان و نوجوانان فرهنگ سازی کنیم خاطرنشان کرد: انتقال فرهنگ دینی به جوانان اولویت امورات فرهنگی کشور است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دوری از مطالعه یکی از دلایل ریزش جوانان است بیان کرد: سرانه کتابخوانی کشور کم است و فرهنگ روزنامه‌خوانی نیز در حال از بین رفتن است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه تاثیری که تبلیغ چهره به چهره دارد بسیار بالا است اظهار داشت: باید به جوانان میدان حرف زدن بدهیم و از خلاقیت شان استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *