خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

عارضه‌یابی«واحد‌های صنعتی راکد گیلان» توسط ۱۲ گروه جهادی


مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان گفت: ۱۲ گروه جهادی اقدام به عارضه‌یابی واحد‌های صنعتی راکد و نیمه‌فعال در سراسر گیلان می‌کنند.


محمدرضا عابدی محزون در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان گیلان با هدف پایش، عارضه‌یابی و احیای صنایع راکد و نیمه فعال گیلان، ارائه خدمات مشاوره، مطالعات امکان‌سنجی، اوایل بهار سال ۱۳۹۶ اقدام به تأسیس کلینیک تخصصی صنعت کرد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان با اشاره به همکاری نخبگان صنعتی، اساتید برجسته دانشگاهی استان و اعضای این سازمان در تأسیس این کلینیک افزود: آموزش در حوزه مهندسی صنایع، مدیریت، انرژی و استقرار سیستم‌های مدیریتی و کمک به حل مشکلات سازمان‌ها و صنایع استان و شرکت‌های صنعتی از دیگر اهداف تأسیس این کلینیک است.

عابدی محزون با بیان اهداف بنیادین موسسان کلینیک تخصصی صنعت تصریح کرد: هدف بنیادین مؤسسان این کلینیک، کمک به رفع معضلات و حل مسائل و مشکلات صنایع و سازمان‌های استان، احیای صنایع راکد و نیمه‌فعال و همچنین ایجاد و تثبیت اشتغال برای جوانان این استان است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه استان گیلان خاطرنشان کرد: از این رو همواره در ارائه کلیه خدمات، میزان اثربخشی خدمات ارائه شده در دستیابی به هدف فوق مدنظر بوده و همین عامل باعث افزایش کیفیت خدمات شده است.

عابدی محزون با بیان اینکه کلینیک صنعتی از واحدهای فناور و در پارک علم و فناوری گیلان مستقر است افزود: این کلینیک از بهترین مشاوران حوزه کسب و کار بوده و به واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری جهت افزایش بهره‌وری این شرکت‌ها مشاره‌های تخصصی رایگان ارائه می‌دهد.

وی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه بین سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان و سازمان صمت استان، کلینیک صنعتی این سازمان در راستای افزایش بهره‌وری، ایجاد اشتغال، افزایش ظرفیت تولید صنایع و احیای واحدهای صنعتی راکد و نیمه‌فعال برای واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاران بخش صنعت استان خدمات تخصصی و مشاوره‌های رایگان کسب و کار ارائه می‌کند.

عابدی محزون اظهار داشت: این کلینیک به‌عنوان موسس و مدیر انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان گیلان بوده و از موسسان و مدیران اصلی کانون ملی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی کشور است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان افزود: از اهداف بزرگ این کانون می‌توان به ایجاد فرهنگ کارآفرینی و افزایش بهره‌وری، افزایش خودباوری و کمک در شکل‌گیری جامعه و کسب و کارهای پویا در راستای رفع معضلات کشور در زمینه تولید و اشتغال اشاره داشت.

وی عنوان کرد: از دیگر فعالیت‌های کلینیک مذکور می‌توان تشکیل کلینیک کسب و کار شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان را نام برد که مدیریت آن بر عهده مدیر کلینیک این سازمان است و اکنون در کنار کلینیک سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان یکی از بازوان اصلی صنایع کوچک استان جهت احیای صنایع راکد و نیمه‌فعال استان است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد انگیزه و افزایش توانمندی‌های جوانان استان گیلان رایزنی‌هایی بین سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه استان گیلان و مدیرکل سازمان ورزش و جوانان استان انجام شد.

وی افزود: از این رو مقرر شد یک سازمان مردم نهاد با حضور جوانان بسیجی متخصص جهت هدایت شغلی و ارائه خدمات مشاوره برای کسب و کارهای نوپا و فعالیت‌های کارآفرینی جوانان استان گیلان تشکیل و در نهایت منجر به ایجاد کسب و کارهای پایدار توسط جوانان گیلانی و افزایش اشتغال و خودباوری در استان شود.

عابدی محزون ابراز داشت: سازمان بسیج مهندسین صنعتی  گیلان در ذیل کلینیک صنعتی اقدام به تأسیس ۱۲ گروه جهادی(۵ گروه در رشت، ۲ گروه در غرب استان با محوریت آستارا و تالش، ۲ گروه در شرق استان با محوریت لاهیجان و لنگرود و یک گروه جهادی در انزلی و یک گروه جهادی در رودبار) کرده است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان بیان کرد: این گروه‌های جهادی با هدف پایش و عارضه‌یابی واحدهای راکد و نیمه‌فعال استان فعال هستند و همچنین ۱۰ کارگروه تخصصی نیز در جهت تعریف پروژه‌های بهبود و احیای صنایع پایش شده فعالیت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *