کد خبر: 54729
تاریخ انتشار: 3/خرداد/1401 - ساعت : 16:33

طرح های دانش بنیان و فناور گیلان افتتاح شد+عکس

طرح های دانش بنیان و فناور گیلان افتتاح شد+عکس

اختصاصی خط قرمز / با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ؛ 6 طرح دانش بنیان و فناور گیلان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خط قرمز ، با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سفربه گیلان با حضوردکترعلی خیرالدین معاون محترم فناوری و نواوری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری ، دکتر اسداالله عباسی استاندار گیلان ، دکتر علی باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان چند شرکت دانش بنیان در گیلان مورد افتتاح قرار گرفت و چند شرکت دانش بنیان نیز بازدید شد.

دراین آیین از شرکت دانش بنیان فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران ، شرکت دانش بنیان پایا کلاچ ، شرکت دانش بنیان زیست فرآورد پارس و خانه خلاق و نوآوری گیلان و همچنین واحدهای مستقر فناور بازید شد.

گفتنی است ، در سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به گیلان ، مرکز نوآوری دانشگاه گیلان ، کارخانه نوآوری گیلان (مستقر در جاده کوچصفهان) ، فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری گیلان و مرکز نوآوری مکعب افتتاح گردید .

 

افتتاح فضای کاراشتراکی پارک علم و فناوری استان گیلان

فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری استان گیلان عصر امروز با حضور سورنا ستاری معاون رییس جمهور و به منظور فعالیت استارتاپ‌ها و شکل‌دهی ایده در رشت به بهره‌برداری رسید.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان گیلان در حاشیه افتتاح فضای کار اشتراکی اظهار داشت: این فضا برای فعالیت استارتاپ‌ها و کسانی که دارای ایده هستند طراحی شده است و امکانات رفاهی برای یک روز کاری با هزینه کم در اختیار افراد قرار می‌گیرد.
امیر ملک‌پور خاطرنشان کرد: بیش از دو میلیارد تومان برای فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری گیلان هزینه شده و 23 استارتاپ امکان فعالیت در این فضا را دارند که حدود 70 نفر می‌توانند به‌صورت مستقیم در این فضا برای شکل‌دهی به ایده‌ و استحکام کسب و کار خود مشغول به‌کار شوند.
بهره برداری نخستین کارخانه نوآوری گیلان
در ادامه سفر دکترستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوربه گیلان نخستین کارخانه نوآوری استان گیلان در جاده رشت به کوچصفهان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
مدیر کارخانه نوآوری گیلان امروز در حاشیه افتتاح کارخانه نوآوری گیلان گفت: این کارخانه یا سرمایه گذاری بیش از یکصد میلیارد ریال با حمایت های معاونت علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شده که ۵۰ میلیارد ریال کمک این معاونت است.
دکتر مسعود موسوی افزود: در مجموعه کارخانه نوآوری تعدادی شتاب دهنده های تخصصی برای حمایت از استارت اپ ها و ایده مستقر شده است.
وی با بیان اینکه کارخانه نوآوری بستری قابل گسترش است، اظهار داشت: هم اکنون بیش از چهار ایده و استارت اپ و سه تیم فناور در کارخانه برای توسعه و اجرای پروژه های کسب و کار خود در حال فعالیت هستند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور صبح امروز سه شنبه ار شرکت های دانش بنیان فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران، پایا کلاچ و زیست فرآورد پارس بازدید کرد.
افتتاح مرکز فناور مکعب رشت
همچنین با حضور دکتر ستاری افتتاح شرکت دانش‌بنیان فناور مرکز نوآوری مکعب رشت شامل 350 متر مربع، 8 اتاق و سالن و فضای کافه برای استراحت شرکت جزو دیگر برنامه‌های بود افتتاح شد .
شرکت دانش‌بنیان فناور مرکز نوآوری مکعب با 5 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شخصی به بهره‌برداری رسید و فرصتی برای رشد جوانان با پشتکار گیلانی در فضایی متفاوت است.
افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه گیلان

مرکز نوآوری دانشگاه گیلان نیزامروز با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، اسدالله عباسی استاندار گیلان افتتاح شد.
رییس دانشگاه گیلان با بیان اینکه مرکز نوآوری این دانشگاه در یکهزار و ۸۷۵ مترمربع مساحت افتتاح شده است، اظهار داشت: بیش از ۶ میلیارد تومان برای افتتاح این مرکز هزینه شده که بخشی از آن کمک معاونت علمی و فناوری رییس جمهور است.
دکتر فرید نجفی گفت: در این مرکز تیم های استارتاپ متشکل از دانشجویان، فارغ التحصیلان و اعضای هیات علمی دانشگاه دارای ایده های فناورانه ای که منجر به کسب و کار شود، جذب و مورد حمایت قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه بخش های مختلفی در مرکز نوآوری دانشگاه گیلان در نظر گرفته شده اظهار داشت: دفتر مالکیت فکری، صندوق پژوهش و فناوری گیلان، نمایندگان بخش های خصوصی در حوزه سرمایه گذاری خطر پذیر شتاب دهنده حوزه صنایع خلاق “شتاب دهنده ورنا” را دراین مرکز داریم.
رییس دانشگاه گیلان بیان داشت: دفاتر سه مرکز آر اندی در مرکز نوآوری این دانشگاه استقرار داده شده اند ضمن اینکه تیم های هسته فناوری تحت پوشش مرکز رشد و نوآوری دانشگاه گیلان از امکانات این مرکز استفاده می کنند.
براساس آخرین آمار، هم اکنون حدود ۱۸ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای بیش از ۵۶۰ عضو هیأت علمی است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور صبح امروز سه شنبه قبل از افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه گیلان از شرکت های دانش بنیان فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران، پایا کلاچ و زیست فرآورد پارس بازدید کرد.
افتتاح کارخانه نوآوری گیلان و بازدید از واحدهای مستقر در آن، افتتاح فضای کار اشتراکی و مرکز نوآوری مکعب و بازدید از خانه خلاق و نوآوری گیلان و شرکت ها و واحدهای فناور مستقر از جمله دیگر برنامه های سفر یکروزه معاون علمی و فناوری رییس جمهور و هیات همراه به استان گیلان است.

خبر و عکس – طیبه قدیمی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *