کد خبر: 24175
تاریخ انتشار: 6/شهریور/1398 - ساعت : 15:43

طرح ناظر ۲ از هفته آینده اجرایی می شود

طرح ناظر ۲ از هفته آینده اجرایی می شود


سردار سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در سفر خود به گیلان با حضور در فرماندهی انتظامی این استان پس از همایش “رؤسا و فرماندهان کلانتری و پاسگاه‌های استان گیلان ” در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و اعتقادات و تعلقات مردم به این دهه و تاکید بر ایجاد فضای محرمی در شهرها گفت: از حجم مسافرت ها در این ایام کاسته خواهد شد و مسافران احتمالی هم باید حرمت ماه محرم و ارزش های محرمی را حفظ کنند.


سردار ایوب سلیمانی با بیان اینکه طرح سالمسازی دریا از طرح هایی است که هر ساله در شمال کشور اجرا می شود گفت: اجرای این طرح موجب کاهش غرق شدگان در سال جاری شده است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به افزایش حجم مسافرت ها به شمال کشور با توجه به فرا رسیدن ایام محرم گفت: همین امر موجب افزایش مسافرت ها در مرداد شده و حجم ماموریت ها بیشترگردیده است.

وی با تاکید بر تامین نظم و امنیت در جامعه با اشاره به ظرفیت سازی ها و اقدامات انجام شده در طرح های سالم سازی دریا از برخورد با مخلان امنیت در این طرح ها خبر داد و افزود: طبق بررسیهای اولیه نتایج اجرای طرح مثبت ارزیابی شده و روند بهتری نسبت به سال گذشته داشته است.

سردار سلیمانی با اشاره به برخی تغییرات و نوسان ها در اجرای طرح از عدم همکاری و تعامل برخی دستگاه ها در اجرای وظایف تعیین شده انتقاد کرد.

وی کاهش مناطق ممنوعه، فراهم سازی زیرساخت ها، افزایش طرح های سالم سازی و استفاده از افراد دارای صلاحیت در طرح ها را از مطالبات پلیس از دستگاه های مربوطه اعلام کرد.

جانشین پلیس با بیان اینکه برخی دستگاه ها نتوانستند انتظارات پلیس را برآورده کنند افزود: عمده مشکل ها مربوط به مناطق ممنوعه شناست گرچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش تعداد مغروقین هستیم.

سردار سلیمانی ادامه داد: ۷۶ درصد این غرقی ها در شب ها و هنگام مواج بودن دریا رخ داده که ناشی از عدم جلوگیری متولیان اجرای طرح است.

وی آمار غرق شدگان در دریا را به نسبت ۲۴ نفری سال گذشته، ۲۱ نفر اعلام کرد و اذعان داشت: دریابانی موظف شده تا گشت دریایی را تا عمق توسعه دهد و اگر مجاهدت های دریابانی نبود با افزایش کشته شدگان مواجه بودیم..

سردار سلیمانی اعلام کرد: در این مدت بیش از ۹۹۰ نفر که در معرض غرش شدن بودند، نجات بافتند.

وی با بیان اینکه پلیس به تنهایی قادر به پوشش همه تفرجگاه ها و طرح ها نیست خواستار تعامل بیشتر دستگاه ها شد و بیان کرد: اگر شرایط طبق برنامه ریزی ها و انتطارت پیش می رفت از وضعیت بهتری برخوردار بودیم گرچه شرایط ما به طور نسبی بهتر از سال گذشته است.

سردار سلیمانی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و اعتقادات و تعلقات مردم به این دهه و تاکید بر ایجاد فضای محرمی در شهرها بیان کرد: از حجم مسافرت ها در این ایام کاسته خواهد شد و مسافران احتمالی هم باید حرمت ماه محرم و ارزش های محرمی را حفظ کنند.

وی با تاکید بر وظیفه پلیس در تامین امنیت مردم در محرم گفت: کار پلیس در دهه اول محرم شبانه روزی است تا امنیت به بهترین وجه صورت گیرد.

سردار سلیمانی با اشاره به کاهش تصادفات جاده ایی با توجه به افزایش هفت درصدی مسافرت ها به شمال کشور اظهارداشت: شاهد کاهش ۱۳ درصدی جانباختگان در گیلان هستیم.

وی با اشاره به طرح ناظر یک در جامعه در برخورد با بیحجابی در خودروها تصریح کرد: طرح ناظر طرحی سه گانه است که ناظر یک در چارجوب قانون عملیاتی شده است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه کشف حجاب جرمی قانونی است و با آن برخورد می شود گفت: با همکاری مردم شاهد موفقیت ۲۵ تا ۹۰ درصدی طرح در کل کشور هستیم.

وی درصد موفقیت اجرای این طرح در شمال کشور را ۳۵ درصد اعلام کرد و ادامه داد: در سایر استان های کشور شاهد موفقیت بالای ۸۰ درصد و در تهران تا ۵۰ درصد هستیم.

سردار سلیمانی تاکید کرد: طرح ناظر طرحی دایمی بوده که بدون وقفه ادامه می یابد.

وی با تاکید بر اینکه حجاب امری شرعی و قانونی است و باید در محیط های دولتی نیز رعایت شود از اجرای طرح ناظر ۲ ویژه اماکن عمومی اعم از دولتی و مربوط به بخش های عمومی مثل شهرداری ها و اماکن خصوصی که به عموم مردم خدمات ارائه می دهد خبر داد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه مردم باید هنجارها و قانون کشور را رعایت کنند افزود: این طرح از هفته آینده در سراسر کسور اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *