خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

طرح امداد زمستانی اورژانس 115 در گیلان اجرا می شود


رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز اجرای طرح امداد زمستانی اورژانس 115 از بیستم آذر ماه سال جاری در گیلان، خبر داد.


دکتر پیمان اسدی- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این خصوص اظهار داشت: طرح امداد زمستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با اعلام آماده باش به 62 پایگاه شهری و جاده ای از بیستم آذر ماه  سال جاری  همزمان با سراسر کشور در تمام پایگاه های شهری و جاده ای استان در آماده باش کامل بوده و آماده ارایه خدمات به همشهریان و مسافران می باشد.

 وی یاد آور شد: با آغاز این طرح 470 تن از پرسنل فوریت های پزشکی  گیلان به همراه یکصد و سی دستگاه آمبولانس، یک فروند هلیکوپتر اورژانس ، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس، آماده ارایه خدمات می باشند.  همچنین، تمهیدات لازم طی  فراخوانی توسط  نیروهای خارج از شیفت به منظور مقابله با شرایط بحرانی مرتبط با برف و سرما نیز  انجام شده است.

دکتر اسدی در ادامه با اشاره به تجهیز ات فنی آمبولانس های کمک دار موجود در مراکز ، گفت: در این خصوص آمبولانس های کمک دار مجهز به زنجیر چرخ، ضدیخ، وسایل گرمایشی شده  و آماده انجام ماموریت در مناطق و پایگاه های کوهستانی می باشند.

رییس  اورژانس 115 گیلان  انجام بازرسی ها و پایش های مستمر از پایگاه های اورژانس گیلان  را در طرح امداد زمستانی  از دیگر برنامه ها عنوان کرد و  افزود:  انجام این بازدیدها، به منظور بررسی میزان آمادگی لازم تمامی پایگاه های گیلان انجام می گیرد.

وی در پایان با اشاره به آمار امدادرسانی طرح زمستانی اورژانس گیلان در طی سال گذشته، تصریح کرد: در سال 1397 تعداد نوزده هزارو 484 نفر از خدمات مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بهره مند شدند، که از این تعداد پنج هزار و 183 مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی و چهارده هزار و 301 مورد غیر تصادفی بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *