کد خبر: 10930
تاریخ انتشار: 11/بهمن/1397 - ساعت : 19:17

نخستین همایش بانوی آب در رشت برگزار شد

نخستین همایش بانوی آب در رشت برگزار شد

همایش بانوی آب در راستای مشارکت بانوان در مدیریت مصرف آب در رشت برگزار شد.

این همایش بزرگ با دعوت از معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همراه بود که به دلیل لغو پرواز به گیلان ، نتوانستند شرکت کنند و از طریق اسکایپ در همایش «بانوی آب» شرکت کرد.

 

برخورداری ۹۹ درصدی جمعیت شهری و 76درصد جمعیت روستایی گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی

به گزارش خط قرمز ، سید حسن حسینی در این همایش ضمن خیر مقدم تشکر به حضور میهمانان و بانوان اظهارکرد : گیلان استانی پر آب است و از بارندگی مناسبی برخوردار است، اما تامین آب شرب در این استان بسیار سخت است . در خط ساحلی استان عملا امکان حفر چاه وجود ندارد.

وی  با بیان اینکه باید طبق برنامه ریزی وزارت نیرو به جای مدیریت عرضه آب به دنبال مدیریت در تقاضا و مصرف آب باشیم، ادامه داد: از آنجایی که بانوان در خانواده و ترویج فرهنگ مصرف صحیح آب نقش موثری دارند و در مجموع بانوان حساسیت بیشتری نسبت به محیط زیست دارند، این همایش برگزار شده است تا از ظرفیت های آموزش مصرف بهینه آب به بانوان که همواره از پرمنفعت ترین آموزش ها است، بهره ببریم.

حسینی تصریح کرد: گیلان با مساحت بالغ بر 14هزار کیلومتری مربع با بیش از دو و نیم میلیون جمعیت از استانهای متراکم کشور محسوب می شود، این درحالیست که علاوه بر جمعیت ساکن استان جمعیت زیادی از هموطنان ما اواخر هر هفته برای تفریح و گردش به گیلان می آیند و تامین آب مورد نیازشان ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به مشکل کم آبی در کشور، خاطرنشان کرد:  برای این امر و تامین آب مورد نیاز این افراد نیز باید برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد تا در آینده با مشکلات و عمل های انجام شده نامناسب قرار نگیریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر 99درصد جمعیت شهری و 76درصد جمعیت روستایی گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند، گفت: در ده سال اخیر گیلان با افزایش مصرف آب مواجه بوده است و استحصال آب از منابع نیز 40 درصد رو به رشد بوده است. از آنجاییکه دیگر امکان افزایش استحصال آب در گیلان وجود ندارد باید برای توسعه فرهنگ مصرف آب و حضور بانوان در این امر همتی مضاعف داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *